Umarł pijak, ale pan

kasiaro
02.10.2007 13:24

Koledzy

Ich przyjaźń, podobnie jak w przypadku wielu Polaków, rozpoczęła się od jednego, a może dziesięciu kieliszków wina (kto by to liczył). Później Koledzy przeżywali kolejne wspólne imprezy. Na jednej z nich, odbywającej się na statku poznali piękną kobietę. Nie mogło się to skończyć inaczej niż wielką miłością jednego z Kolegów. Niestety sielanka nie trwała długo - następna część tej historii rozgrywa się na jego pogrzebie. Na szczęście zakończenie nie jest tak smutne, jak by się mogło wydawać. Przekonajcie się o tym, oglądając historię pewnej miłości.

 

 

Wczoraj do sklepów trafiła specjalna edycja albumu "Koledzy" Wojciecha Waglewskiego i Macieja Maleńczuka. Kolekcjonerskie wydanie "Kolegów" to książka z płytą w specjalnym formacie DVDPlus. Na jednej stronie krążka znalazły się wszystkie utwory z płyty Maleńczuka i Waglewskiego, wydanej 14 maja br. w ramach "Biblioteki Gazety Wyborczej". Druga strona w formacie DVD zawiera film w reżyserii Yacha Paszkiewicza - historię pewnej miłości, na którą składają się cztery teledyski powstałe do utworów: "Koledzy", "Biust", "Komu dzwonią" oraz "Bo Bóg dokopie". Premiera dwóch ostatnich tylko u nas.

 

 

Jak już wspomnieliśmy, przyjaźń "Kolegów" zaczeła się od kilku kieliszków wina. Nie zabrakło tutaj tańca, rozmów Polaków nad butelką, a wszystko oczywiście z inteligentnym przymrużeniem oka.

 

 

 

 

Kolejny etap tej historii jest mniej kameralny. Kolegom wciąż towarzyszy wino, ale przenoszą się na statek, gdzie towarzyszy im sporo osób, trwa impreza, ale przede wszystkim pojawia się Ona - kobieta, która podbija serce Maleńczuka.

 

 

 

Niestety nie mamy okazji zobaczyć zbyt wielu szczęśliwych chwil. Następny etap to pogrzeb. W kondukcie żałobnym kroczą osamotniony Waglewski oraz Ona.

 

 

 

W ostatnim z filmów widzimy samotność tylko na początku. Za komentarz niech wystarczą słowa: "Kobieto proszę cię, bądź ze mną w noc i w dzień..."

 

 

 

 

Edycję specjalną albumu "Koledzy" możecie kupić pod tym adresem .

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA