Tuba.FM w smartfonach Nokia

kg
25.05.2011 19:18
Od maja br. aplikacja Tuba.FM jest dostępna w smartfonach Nokia z systemem operacyjnym Symbian^3 oraz telefonach dotykowych z serii S60. Dzięki niej użytkownicy telefonów mają nieograniczony dostęp do kanałów radiowych z ich ulubioną muzyką - aplikacja dobiera utwory zgodnie z preferencjami słuchaczy spośród wielu gatunków muzycznych.

Tuba.FM na smartfony Nokia została stworzona wspólnie przez Grupę Radiową Agory i Nokia. Aplikacja umożliwia wyszukiwanie ulubionych piosenek i słuchanie wybranych kanałów muzycznych. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę gatunku muzycznego, ulubionego artysty lub zespołu, a aplikacja dobierze odpowiednią stację radiową. Użytkownicy mogą też sami wybrać kanał dedykowany określonemu rodzajowi muzyki, wybranemu artyście albo jedną ze stacji znanych słuchaczom radia tradycyjnego - TOK FM, Radio Złote Przeboje czy Roxy Fm. Wybrany kanał uruchamia się automatycznie w playerze aplikacji. Na ekranie telefonu znaleźć można informacje na temat aktualnie odsłuchiwanego utworu oraz piosenek w playliście.Aby korzystać z aplikacji konieczne jest połączenie z Internetem - najlepiej za pomocą Wi-Fi. Możliwe jest także skorzystanie z niej w zasięgu sieci 3G. Tuba.FM dostępna jest w Ovi Sklepie pod adresem: http://store.ovi.com/content/129954

Aplikację mogą pobrać użytkownicy wszystkich modeli Nokia z Symbian^3, w tym smartfonów Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01 oraz Nokia E7 Communicator, a także właściciele telefonów dotykowych z systemem Symbian S60, m.in. Nokia 5800 XpressMusic, Nokia 5230, Nokia C6 czy Nokia C5-03.

Aplikacja tuba.FM na smartfony Nokia promowana jest w stacjach radiowych Agory i w serwisie tuba.FM, a także w Ovi Store i salonach Play w całej Polsce.

Tuba.FM to pierwszy serwis w Polsce, który umożliwia tworzenie w internecie unikalnych stacji radiowych i dzielenie się nimi ze znajomymi. Dzięki niej mogą powstać niezliczone strumienie z muzyką. Za innowacje w mediach tuba.FM otrzymała główną nagrodą w konkursie Media Trendy 2010


Tuba.FM ruszyła w październiku 2007 r. Obecnie serwis oferuje kilkadziesiąt tysięcy stacji stworzonych przez internautów oraz daje możliwość zakładania kolejnych własnych kanałów.


Od kwietnia 2011 aplikacja Tuba.FM dostępna jest też użytkownikom telefonów komórkowych z systemem Android, a od maja - użytkownikom iPhone'ów.

Więcej o:

POLECANE RADIA