Marzenie Magdaleny Tul

ED
10.05.2011 13:44

fot. oficjalna strona Magdaleny Tul

Polska reprezentantka Eurowizji 2011 zdradziła jedno ze swoich największych marzeń odnośnie kariery piosenkarskiej.

W wywiadzie dla chorwackiego portalu poświęconemu europejskiemu konkursowi piosenki, Magdalena nie ukrywa swojego wielkiego zaangażowania, aby jak najlepiej wypaść w pierwszym półfinale konkursu oraz uchyla rąbka tajemnicy o czym w tym momencie marzy.

Moim marzeniem jest, by Eurowizja odbyła się w Polsce. Jeśli chcesz coś osiągnąć, najpierw musisz mieć marzenia. Nie ma sukcesu bez marzeń - tłumaczy Magdalena.

Jednoczenie uzasadnia też wybór języka, w którym wykona swój konkursowy utwór, dodając, że dzięki temu jej występ zostanie jeszcze cieplej przyjęty przez polską publiczność.

Myślę, że każdy powinien mieć prawo do wyboru języka, w którym chce śpiewać. Mój utwór napisany został po polsku i ludzie do tej wersji się przyzwyczaili. Utwierdziłam się w tym przekonaniu gdy byłam w Amsterdamie - fani śpiewali refren po polsku. Oczywiście, angielski mniej więcej wszyscy znają i w każdej innej sytuacji wolałabym go używać. Jest bardziej melodyjny dla mnie, jako wokalistki. Polacy chętniej obejrzą Eurowizję, gdy usłyszą w niej utwór śpiewany w ich języku.

Pierwszy półfinał konkursu piosenki Eurowizji 2011 już dziś o godz. 21.00 w TVP 1.

POLECANE RADIA