10 najlepszych numerów Michaela Jacksona

25.06.2010 10:15
kadry z klipów

kadry z klipów (kadry z klipów)

My proponujemy Wam 10, a Wy możecie ułożycie w dowolnej kolejności - od ulubionych do tych mniej! Oczywiście piszcie również, jakie inne numery lubicie i za co.

1. Bad

 

To drugi i jednocześnie tytułowy singiel wydanego w 1987 roku siódmego albumu Jacksona. Utwór skomponował Michael, a współproducentem został Quincy Jones. Za reżyserię klipu odpowiada Martin Scorsese.

 

 

2. Beat It

 

Jeden z najważniejszych utworów a dorobku Jacksona. "Beat It" pochodzi z niesamowicie popularnego albumu "Thriller". Dzięki tej piosence Jackson zdobył w 1984 roku aż dwie statuetki Grammy.

 

 

3. Billie Jean

 

Podobnie ma się w tym przypadku. "Billie Jean" również pochodzi  z "Thrillera" i przyniósł Jacksonnowi dwie nagrody Grammy w 1984 roku.

 

 

4.Black or White

 

Czy jest ktoś, kto nie rozpoznałby tej piosenki po riffie gitarowym? Śmiemy wątpić. Utwór stał się w 1991 roku, czyli po wydaniu, hitem numer 1 na całym świecie. Wielu twierdzi, że to szczytowa forma Króla Popu.

 

 

5. Earth Song

 

Michael Jackson zawsze chętnie angażował się w akcje charytatywne i nieobce mu było ludzkie cierpienie i los zwierząt. W "Earth Song" manifestuje walkę ze złem na różnych płaszczyznach.

 

 

6. Say, say, say

 

Urocza piosenka, pochodząca z albumu Paula McCartneya. Poprzez udział w nagraniu i teledysku Jackson odwdzięczył się za współpracę przy "The Girl Is Mine", singlu z "Thrillera".

 

 

7. Smooth Criminal

 

Ze "Smooth Criminal" wiąże się kilka ciekawostek. Utwór rozpoczyna się od specjalnie nagranego odgłosu bijącego serca Jacksona. Do piosenki są 4 teledyski, a w tym najczęściej granym (poniżej) zaprezentowano po raz pierwszy słynny skłon antygrawitacyjny. W klipie wykorzystano linki, ale w 1992 roku Jackson wynalazł i opatentował specjalne buty, które umożliwiły mu wykonanie tego na scenie.

 

 

8. They Don't Care About Us

 

To prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjny utwór Jacksona. Ze względu na słowa, artyście zarzucano antysemityzm. Później tłumaczył, że on nikogo nie atakuje, lecz "jest głosem wszystkich - Żydów, czarnych, białych, skinheadów".

 

 

9. Thriller

 

Legenda legend - jeden z najlepszych teledysków wszech czasów, najlepszy układ choreograficzny i to wszystko z najlepiej sprzedającego się albumu w historii muzyki.

 

 

10. We Are The World

 

Michael Jackson i Lionel Richie napisali tę piosenkę w 1985 roku, aby zebrać fundusze na pomoc głodującej Afryce. Zdecydowanie osiągnęli swój cel - "We Are The World" to jeden z najlepiej sprzedających się singli wszech czasów.

 

 

Specjalnie dla Was uruchomiliśmy radio "The Best of Michael Jackson". Słuchajcie!

 

Aby utworzyć własną listę, należy przesuwać propozycje według własnego uznania i zatwierdzić. Wtedy zobaczycie, jaka konfiguracja przeważa.

PYTANIE Moja lista przebojów Jacksona to:

  • Bad
  • Beat It
  • Billie Jean
  • Black or White
  • Earth Song
  • Say, Say, Say
  • Smooth Criminal
  • They Don't Care About Us
  • Thriller
  • We Are The World
Więcej o:

POLECANE RADIA