Hellow Dog - Kolin Loves Addicted Girls

05.11.2010 11:55
kadr z klipu

kadr z klipu (kadr z klipu)

Poszukaj się w tłumie! W czasie ostatniego FreeFormFestivalu zespół Hellow Dog zaprosił ponad 400 osób do swojego teledysku.
O tym zespole może być już wkrótce bardzo głośno. Nie tylko z powodu granej przez nich mieszanki drapieżnych, indierockowych gitar, tanecznych, elektronicznych bitów i przebojowych melodii. Zespół Hellow Dog zaprosił uczestników FreeFormFestival do wystąpienia w swoim wideoklipie do utworu "Kolin Loves Addicted Girls"!
- W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni będziemy tworzyć kilka scen z użyciem różnych gadżetów, np. płyt winylowych czy słuchawek, i rejestrować ruch uczestników jako ciąg filmowych klatek. Powstanie dzięki temu seria zdjęć tworzących animację poklatkową, w którym jedna postać będzie mięć tysiące twarzy - zapowiadała wówczas wokalistka grupy.

 

 

Już teraz mamy szansę zobaczyć pełną wersję teledysku. Zdjęcia nakręcone podczas festiwalu zostały wplecione w materiał powstały wcześniej m.in. na ulicach Poznania. Wideo będzie dystrybuowane różnymi kanałami, w tym między innymi na Facebooku, aby każdy uczestnik zabawy mógł się "otagować".

- Celem tej zabawy jest pokazanie emocji, euforii i wzruszeń, czyli nieodłącznych elementów atmosfery festiwalu FreeForm - mówi organizator imprezy Michał Zioło z Agencji Good Music Production.

Teledysk do utworu "Kolin Loves Addicted Girls"! jest wyróżnieniem przyznanym zespołowi przez organizatora konkursu Grolsch Independence Award, markę Grolsch oraz Good Music Production. Utwór ten znalazł się w gronie finałowej "jedenastki" wyłonionej spośród blisko 2000 innych prac.

 

 

Hellow Dog to męski kwartet plus pierwszoplanowa wokalista. Mówią o sobie "neuro'n'rollowcy". W swojej muzyce łączą liryzm z punkową energią, elektronikę z szorstkimi gitarami, rave'owe szaleństwo początku lat 90. i cekinową poświatę sprzed ćwierćwiecza. Jest tanecznie, lirycznie, drapieżnie i refleksyjnie; popowo i alternatywnie. Uniwersalnie. W listopadzie 2009r. ich piosenka "Got 2 Kill This Dog" skomponowana wspólnie z Cool Kids Of Death miała swoją premierę w kultowej OFFensywie, a w chwilę później w studio im. Agnieszki Osieckiej zagrali bardzo ciepło przyjętą OFFsesję w ramach wspomnianej audycji Piotra Stelmacha. Spośród dwunastu finalistów tegorocznego festiwalu w Jarocinie, Hellow Dog został wyróżniony za "ciekawe, nowoczesne brzmienie", zagrał również na Selector Festival w Krakowie obok takich sław jak Faithless, Calvin Harris czy Thievery Corporation.

 

www.myspace.com/hellowdog

POLECANE RADIA