"Tak mi się nie chce" - przekonuje wokalistka Mikromusic

Dominika Cianciara
04.11.2017 12:31
Mikromusic

Mikromusic (https://www.facebook.com/mikromusic/photos/)

Zespół Mikromusic wraca w wielkim stylu. Kapela wprowadzająca elektroniczne brzmienia na polski rynek muzyczny, teraz wprowadzi swoich słuchaczy w mocno przyziemne sprawy. Piosenki o tym, że się nie chce, lub co poradzić synowi wchodzącemu w dorosłość. O tym, jak bardzo się tęskni będąc daleko od bliskich i jak uspokajająco działa widok mgły nad stawem. Mikromusic czaruje tym, czego nie dostrzegamy na co dzień.

Piosenek o pięknej miłości nastolatków jest wiele. Tylko kto pisze o kurach domowych i zatroskanych rodzicach? Mało kto. I właśnie tym tematom przygląda się zespół Mikromusic. Okazuje się, że wydanie krążka o tematyce nie będącej "trendy" wcale nie było proste ale zespół, który ma już jakieś doświadczenie na rynku muzycznym, świetnie sobie z tym poradził.

Niezależne Mikromusic w 2017 roku

Mikromusic przy okazji wydania nowej płyty pochwaliło się, dlaczego ten krążek jest czymś bardzo ważnym i wyjątkowym.

Wracamy do korzeni wydawania niezależnego. Nagrywamy płytę bez żadnych ograniczeń artystycznych i formalnych. A mając totalną wolność nie spełniamy niczyich oczekiwań, nagrywamy nowe piosenki z ogromną radością i przyjemnością, co na płycie będzie jak najbardziej do usłyszenia. - zawiadamia Mikromusic

Mikromusic o zwykłym życiu

Do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć teledysk do piosenki "Synu", która także znajduje się na nowej płycie. Ostatnio jednak do sieci trafił klip promujący krążek "Tak mi się nie chce". Można tu doświadczyć ciekawego odwrócenia ról, gdzie to mężczyzna zostaje kurą domową, podczas gdy kobieta robi karierę zawodową a nawet popada w romans. Co prawda tekst jest kobiecy, jednak tę zamianę ról można potraktować alegorycznie - jakby dla przestrogi karierowiczom płci każdej.

Piosenka jest w starym i dobrze znanym stylu Mikromusic. Tutaj niewiele Was zaskoczy (co wcale nie jest minusem nowej płyty). Przyjemne, melodyjne tło i słodki głos wokalistki, Natalii Grosiak towarzyszą podczas słuchania opowieści z życia wziętych. Płyta "Tak mi się nie chce" jest świetną propozycją dla tych, którzy planują weekendową podróż samochodem. Zwłaszcza, że właśnie pojawiło się słońce.

POLECANE RADIA