Kamp! wraca z nowym teledyskiem

Dominika Cianciara
14.10.2017 08:38
Kamp!

Kamp! (https://www.facebook.com/kampmusik/photos/)

Zespół ceniony nie tylko w Polsce ale i za granicą - Kamp! wraca do swoich fanów z nowym teledyskiem. Tym razem do piosenki "Turn my back on you", czyli kojenego singla zapowiadającego nową płytę zespołu. Ostatnio Kamp! Wydało w 2015 roku krążek "Orneta". Od czasów debiutu muzycy stali się bardziej minimalistyczni. Po "Turn my back on you" słychać to bardzo wyraźnie.

Kamp! zasłynął z ciekawych połączeń muzyki elektronicznej lat 80-ych, francuskiego house'u i chill-wave'u. Zespół nie daje o sobie zapomnieć. Mniej więcej co trzy lata wydaje nową płytę, która zaskakuje swoich słuchaczy.

Artystami zachwyciła się także Brodka, która postanowiła podjąć z nimi współpracę przy tworzeniu "Dancing Shoes" z płyty "LAX". Wtedy też chłopaki z Kamp! byli kojarzeni głównie z wpływami muzyki lat 80-ych. Teraz zdaje się, że zespół coraz bardziej oddala się od tej estetyki i wkracza w bardziej spokojne, dojrzałe klimaty. Można to ocenić po najnowszej piosence, "Turn my back on you". Z kolei współpraca z Brodką nie była ostatnią. Kamp! zamieścił na swoim profilu intrygujące zdjęcie ze studia nagrań, gdzie można zobaczyć także Monikę.

Za produkcję piosenki odpowiadają Bartosz Dziedzic i Kamp!, z kolei za reżyserię klipu odpowiada Filip Bartczak. Teledysk został nakręcony w jednym ujęciu, czyli tzw. mastershotem. Dzięki temu można bardziej wczuć się w historię, przeżyć ją wspólnie z bohaterami. Tego typu styl kręcenia klipu świetnie komponuje się z melodyjną i spokojną muzyką. Oglądając teledysk, czujemy się tak, jakbyśmy wyjechali z Kamp! na wakacje. Bez efekciarskich cięć i nagłej zmiany kadru, przez którą można by było się pogubić. Dlaczego warto skupić się na seansie?

Nie szukajcie cięć montażowych, tylko skupcie się na tej prostej historii (zresztą nawiązania do Lyncha też się tu znajdą), w której poukrywaliśmy kilka naszych ulubionych filmów. Nie ma tu drugiego dna, jest za to świetna zabawa u schyłku lata i przepiękne, idylliczne miejsce w samym centrum wielkiego miasta. Niech ten teledysk ogląda się Wam tak dobrze, jak nam się go kręciło! - przekonują członkowie Kamp!

A zatem zapraszamy do oglądania i słuchania.

Więcej o:

POLECANE RADIA