Letni Chamski Podryw w utworze "Zaje... Radio". Enrique Iglesias byłby dumny!

Magdalena Blaśkiewicz
08.06.2017 16:19
Letni Chamski Podryw w utworze 'Radio'

Letni Chamski Podryw w utworze 'Radio' (www.facebook.com/letnichamskipodryw/photos)

Przedstawiamy premierę teledysku do utworu o niecenzuralnym refrenie. Genialna parodia "Subeme la radio"!

Nowy teledysk formacji Letni Chamski Podryw od razu spotkał się z zainteresowaniem fanów. W ciągu zaledwie dwóch dni od zamieszczenia na portalu YouTube, wideo wyświetlono ponad milion razy!

W nowym klipie, będącym przeróbką "Subeme la radio" Enrique Iglesiasa, cofamy się w czasie. W polskiej wersji zatytułowanej "Radio" dobrze oddany został typowy klimat wczesnych lat 90.

Oto polska rzeczywistość: stereotypowy Polak ciężką pracą dorabia się poloneza, a szczytem jego marzeń jest radio w samochodzie. Szczęśliwy jeździ w weekendy na działkę, by popracować w ogródku, a wracając do domu - auto zostawia zawsze pod oknem, by mieć je na oku. Tak też robi typowy Stefan, w którego wciela się Maciej "Canton" Piotrowski. Niestety, wąsaty jegomość ze stylowym kaszkietem na głowie, w koszuli i za dużej kamizelce, zostaje w trakcie nocy ogołocony z radia samochodowego - i to pod własnym blokiem.

Sytuacja została wykorzystana przez dresa-złodziejaszka - w tej roli Dawid "Anton" Antonkiewicz - który przechadzając się nocą po ulicy zwyczajnie sięga po radio przez otwarte okno błękitnego poloneza. Wszak czego Polak nie ma, to ukradnie! Potem już tylko policjant wysłucha zeznań właściciela, poklepie współczująco po ramieniu, a przy okazji rozłoży bezradnie ręce, bo oczywiście w niczym nie pomoże. Prawdziwy dramat Stefana!

W teledysku nie brakuje także klasyków - są skarpety założone do sandałów, ortalionowy dres w połączeniu z czapką z daszkiem, siedzenie na trzepaku, stary fotel w nowym zastosowaniu - postawiony na dachu.

WJECHAŁO "RADIO"!! Enrique został bezczelnie przerobiony :)
UDOSTĘPNIJ klip i wyślij do 10 znajomych bo inaczej w najbliższych 30 latach ukradną Ci radio z fury :) hehe pozdrawiamy!! - czytamy na oficjalnym Facebooku grupy.

Niestety klip nie ma happy endu - bohater teledysku grupy Letni Chamski Podryw nie włączy już radia, o którym tak namiętnie śpiewa Enrique Iglesias w oryginalnej wersji utworu. Nie zmienia to jednak faktu, że latynoamerykański piosenkarz z pewnością byłby zadowolony z rozgłosu, jaki przyniosła jego piosence polska parodia.

Formacja Letni Chamski Podryw słynie z parodiowania znanych utworów. Przepis na sukces grupy wydaje się być prosty - wystarczy znaleźć mocno zakorzenione stereotypy, a potem wyśmiać je i wyszydzić. Twórcy prezentują rzeczywistość w sposób prześmiewczy i okraszony dawką dobrego humoru. Wcześniej popularność zdobyli przerabiając piosenki m.in. zespołu Enej, Kamila Bednarka czy Sarsy.

Tekst wpadający w ucho połączony z pasującym do niego klipem i... Czego chcieć więcej? Hit murowany!

POLECANE RADIA