Znamy efekt współpracy Olivii Wilde i Red Hot Chili Peppers!

Żaneta Suchowicz
17.06.2016 09:24
Znamy efekt współpracy Olivii Wilde i Red Hot Chili Peppers!

Znamy efekt współpracy Olivii Wilde i Red Hot Chili Peppers! (www.facebook.com/ChiliPeppers/photos)

Amerykańska aktorka Olivia Wilde stanęła za kamerą i wyreżyserowała teledysk do singla Red Hot Chili Peppers. Zobaczcie klip!

Z całą pewnością, możemy powiedzieć, że ostatnimi czasy Red Hot Chili Peppers robią wokół siebie sporo zamieszania. Mimo trudności związanych ze zdrowiem basisty i lidera zespołu, powrócili  i tworzą ze zdwojoną siłą. Ponadto, donosiliśmy też ostatnio o zarodkach interesującej współpracy kapeli ze znaną aktorką i gwiazdą seriali „Doktor House” i „Vinyl”. Choć wtedy dokładne szczegóły ich układu pozostawały tajemnicą, dziś znamy efekty reżyserskiej pracy Olivii Wilde i pragniemy się nimi z Wami podzielić.

W nagraniu do „Dark Necessities”, wyreżyserowanym przez aktorkę, pojawiają się słynne longboarderki: Carmen Shafer, Amanda Caloia, Amanda Powell i Noelle Mulligan, które oprócz umiejętności jazdy na długiej desce i dobrej zabawy, pokazują też obrażenia odniesione podczas treningów. Dla artystki nie jest to pierwsza przygoda z teledyskiem. Nakręciła wcześniej „No Love Like Yoursfolk-rockowej grupy Edward Sharpe and the Magnetic Zeros, a także wystąpiła w klipach Thirty Seconds to Mars, Daft Punk czy Dashboard Confessional.

Album „The Getaway” ukaże się 17 czerwca 2016 roku. Za jego produkcję odpowiadał Danger Mouse, zaś za miksy Nigel Godrich, współpracownik Radiohead. Jest to pierwsza od ponad 25 lat płyta Red Hot Chili Peppers, przy której nie pracował Rick Rubin.

Lubię wyzwania i nowe sposoby tworzenia muzyki. Brian stawiał nam wyzwania. Piosenki pisaliśmy w studiu, od zera. On preferuje coś, co nazwałbym hiphopową estetyką. Buduje piosenki. Zaczyna od perkusji, a kolejny instrument wypełnia nową warstwę - opowiada o pracy z Danger Mouse'em, Chad Smith.

Today is a big day. ??????#rhcp

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Olivia Wilde (@oliviawilde)

Najnowszy krążek będzie następcą wydanego w 2011 roku „I'm With You”, który w 18 krajach zdobył szczyt notowań. Przypomnijmy raz jeszcze, że zespół Red Hot Chili Peppers będzie gwiazdą tegorocznego festiwalu Open'er w Gdyni.

POLECANE RADIA