Zakochany Sobota w towarzystwie urodziwej brunetki

redakcja
27.10.2015 10:02
Sobota

Sobota (www.facebook.com/SobotaStoproRap/photos_stream)

Artysta zaprezentował teledysk, do własnej wersji przeboju "Jedwab".

Najnowszy album szczecińskiego rapera, którego premiera odbędzie się 6 listopada, jest podsumowaniem jego poprzednich dokonań muzycznych oraz zamknięciem pewnego etapu. Albowiem krążek będzie ostatnią częścią trylogii, nazwanej na cześć artysty, „Sobota”. Ostatnim z serii klipów, promujących longplay, jest niespodziewany i zaskakujący cover przeboju Róż Europy, „Jedwab”.

Za produkcję muzyczną albumu odpowiada Matheo, z którym artysta związany jest od początku swojej solowej kariery. Płyta jest bardzo zróżnicowana. Stylistycznie krążek jest wędrówką, pomiędzy różnymi gatunkami muzycznymi, które są bliskie sercu Soboty. Na płycie można usłyszeć inspirację bluesem, tak jak w utworze „Bandycki Raj”, sporo elektroniki, jak również rocka. A to wszystko w przepięknym, hip hopowym opakowaniu.

Niewątpliwie „Sobota”, jest nawiązaniem do pierwszej płyty rapera, „Sobotaż”. Longplay przepełniony jest instrumentami, których dźwięk nie został wygenerowany przez komputer, co jest rzadkością na dzisiejszym rynku muzycznym. Ponadto Sobota zaprosił do współpracy, artystów spoza środowiska hip hopowego. Na albumie będzie można usłyszeć takich gości jak: Piotr Klatt (Róże Europy), Auman (Frontside), Lukasyno oraz ekipę Stoprocent: Matheo, Renę, Bonsona i Winiego.

Najnowszy album Soboty, zatytułowany po prostu „Sobota”, trafi do sprzedaży 6 listopada tego roku. Krążek można także zamówić, na stronie wytwórni fonograficznej Stoprocent.

Komentarze (1)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA