Voo Voo i Organek w teledysku do piosenki "Palec na cynglu"

redakcja
13.10.2015 18:02
Kadr z klipu

Kadr z klipu "Palec na cynglu" (Materiały promocyjne)

Zespół Wojciecha Waglewskiego opublikował wideo, promujące album "Placówka'44".

Utwór „Palec na cynglu” już od ponad 10 tygodni utrzymuje się, w pierwszej 20 listy przebojów radiowej Trójki. Teraz, na zlecenie producenta płyty „Placówka'44” czyli Muzeum Powstania Warszawskiego, powstał do niego teledysk. Teledysk, który jednym pozwala przypomnieć sobie lipcowy koncert, a drugim poczuć namiastkę jego atmosfery.

Teledysk, za którego realizację odpowiadają Magdalena Załęcka i Maciek Martyka, promuje album „Placówka'44” przygotowany przez Voo Voo, z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest on swoistym hołdem, złożonym tym, którzy walczyli o wolność swoją i późniejszych pokoleń. Do współpracy przy projekcie zaproszeni zostali artyści młodego pokolenia, wśród których znaleźli się Barbara Derlak (Chłopcy Kontra Basia), Justyna Święs (The Dumplings), Barbara Wrońska (PUSTKI), Tomek Makowiecki oraz Organek.

„Celem takiego zabiegu jest oddanie głosu twórcom, którzy są w podobnym wieku, co Powstańcy Warszawscy 71 lat temu. Dzięki temu płyta jest pełna młodzieńczej energii i nadziei.” - mówi Wojciech Waglewski.

Album „Placówka'44” do nabycia w sklepie z pamiątkami Muzeum Powstania Warszawskiego oraz sklepach sieci Empik.

POLECANE RADIA