Nowy klip od Davida Gilmoura

Mateusz Mochnaczewski
31.07.2015 15:56
David Gilmour

David Gilmour (www.facebook.com/davidgilmour/photos)

Gitarzysta zaprezentował animowane wideo, promujące singiel "Rattle That Lock".

Przypomnijmy, że 18 września ukaże się czwarty, solowy album Gilmoura, zatytułowany właśnie „Rattle That Lock”. Motywem przewodnim, pierwszego od 9 lat krążka artysty, jest szeroko pojęta podróż, która będzie obecna zarówno na poziomie tekstowym, jak i muzycznym. W przypadku tytułowego utworu, owa wędrówka została przedstawiona przy użyciu animacji, której David był wielkim fanem już za czasów Pink Floyd.

„Uwielbiam animacje, ponieważ za jej pomocą można przedstawić to, co jest nieosiągalne dla innych rozwiązań. Cała wizualizacja została przygotowana przez firmę Alasdair & Jock Animation, której udało się stworzyć niesamowite ujęcia i mroczny klimat, co byłoby niemożliwe do zrobienia w żaden inny sposób.”- mówi gitarzysta.

Wideo spodobało się także żonie Gilmora, Polly Samson, którą, do napisania tekstów, zainspirowała powieść Johna Miltona „Raj utracony”.

„Animatorzy zrobili kawał dobrej roboty. Podoba mi się, że złożyli oni hołd Gustavovi Dore'owi, wykorzystując jego rysunki do „Raju utraconego”, które zostały „ożywione”.”- mówi Polly.

POLECANE RADIA