Nowy klip od Faith No More

Mateusz Mochnaczewski
31.07.2015 10:58
Faith No More

Faith No More "Sol Invictus" (www.facebook.com/faithnomore/photos_stream)

Zespół zaprezentował wideo do singla ?Superhero?, które zostało nagrane podczas koncertu w Detroit.

Przypomnijmy, że 19 maja tego roku ukazał się nowy album Faith No More, zatytułowany „Sol Invictus”. Jest to pierwsza od 18 lat, studyjna płyta grupy, którą promuje właśnie kawałek „Superhero”.

„Ten kawałek powstał z brzmienia. Mieliśmy dudniące bębny i rozedrgany puls. A ponieważ często wizualizujemy nasze utwory podczas pracy, nazwaliśmy go „Superhero”. Prawdę mówiąc, to dość ciekawe. Jesteśmy pod tym względem wyjątkowym zespołem. Kiedy piszemy muzykę, rozmawiamy o akordach, przejściach itp. Opisujemy ją poprzez scenki, wizualizacje. Tworzymy filmowe sceny do filmów, które nie istnieją. W tym przypadku pojawił się komiks o superbohaterze. Wynikało to z wibracji. Kiedy Mike (Patton) przyszedł dopisać słowa, mówiliśmy na ten utwór „Superhero”.”- mówi Bill Gould.

W 2009 roku Faith No More wznowił działalność, po 11 latach nieobecności na scenie muzycznej. Jednak dopiero po sześciu latach, kapela zdecydowała się wydać nowy album. „Sol Invictus” został wydany pod szyldem, należącej do grupy wytwórni Reclamation Records. Album powstał bez udziału wielkiej firmy fonograficznej, dzięki czemu muzycy mogli skupić się na stworzeniu dzieła, które będzie zgodne z ich wizją.

„Byliśmy wolni. Nie musieliśmy współpracować z żadną wytwórnią, co pozwoliło nam nagrać album tak, jak sami tego chcemy. Dzięki temu uniknęliśmy presji, która pojawia się za każdym razem, gdy ktoś mówi Ci co masz robić.”- dodał basista.

Więcej o:

POLECANE RADIA