Utwory Genesis wybrzmią w Oświęcimiu

10.05.2010 15:48
Phil Collins, Genesis

Phil Collins, Genesis (Fot. Bartłomiej Barczyk / AG)

Projekt Genesis Klassik uświetni pierwszą edycję Life Festival Oświęcim 2010 - Festiwal dla Pokoju.

Genesis Klassik to przedsięwzięcie byłego wokalisty zespołu Genesis, Raya Wilsona i muzyków orkiestry Berlin Symphony Ensemble. Wspólnie wykonują oni kompozycje grupy Genesis, wzbogacając je o nowe, symfoniczne brzmienia. W repertuarze znajdują się utwory z całej kariery zespołu - od progresywnych lat 70. po przeboje z końca XX wieku, a także piosenki z solowego repertuaru Phila Collinsa i Petera Gabriela oraz numery formacji Mike & The Mechanics, dowodzonej przez gitarzystę Genesis, Mike'a Rutherforda.

Do składu imprezy dołączają ponadto Trebunie Tutki & Twinkle Brothers, Nomada oraz Mosa Sisic & The Gypsy Express. Wcześniej udział zapowiedzieli Voo Voo i UkraInni oraz izraelski Hatikva 6.

Koncerty oraz wydarzenia towarzyszące odbędą się w Oświęcimiu na Rynku Starego Miasta, na stadionie MOSiR oraz w Oświęcimskim Centrum Kultury. Ideą festiwalu jest budowanie pokojowych relacji ponad granicami kulturowymi i państwowymi. Pokojowe przesłanie, po raz kolejny wypływające z miasta największej zagłady ludzi różnej narodowości, ma na celu wyzbycie się patrzenia na świat przez pryzmat różnic kulturowych, rasizmu i antysemityzmu.

Wszelkie informacje odnośnie festiwalu dostępne będą na specjalnej stronie internetowej Lifefestival.pl.

 

źródło: megafon.pl

POLECANE RADIA