Kora w Jarocinie

05.05.2010 10:57
Kora

Kora (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

Kora Jackowska jest kolejną gwiazdą mającego się odbyć między 16 a 18 lipca festiwalu. Dołączyła tym samym do takich gwiazd jak Hey, Dezerter, Buldog, T.Love czy Pidżama Porno.

Choć na festiwalu w Jarocinie wystąpi sama Kora, można zaryzykować stwierdzenie, że będziemy mieli szansę na posłuchanie Maanamu, gdyż spora część repertuaru przygotowanego na występ to utwory legendarnej grupy. Z pewnością nie zabraknie takich hitów jak "Boskie Buenos", "Szarych Miraż", "Krakowski Spleen", "Karuzela Marzeń" czy "Cykady Na Cykladach".

 

Decyzją Kory i Marka Jackowskiego Maanam został rozwiązany z końcem grudnia 2003 roku. Od stycznia 2009 roku artystka wraz z nowymi muzykami oraz częścią starego składu postanawiają występować pod nazwą: KORA.

 

KORA wykonuje na koncertach utwory z repertuaru Maanamu oraz nowe utwory, przygotowywane na kolejną płytę. Po raz pierwszy część utworów z repertuaru Maanamu można usłyszeć w akustycznych aranżacjach, które nic nie straciły ze swojej energii i dynamiki znanej z Maanamu ? przez wielu uważanego za najlepszy polski zespół koncertowy, o niepowtarzalnym, fenomenalnym brzmieniu.

 

Wkrótce do rozgłośni trafi pierwszy singiel, a w Internecie i telewizji można będzie zobaczyć teledysk do tego utworu. Płyta Kory ukaże się na rynku na przełomie września i października 2010, jesienią odbędzie się również trasa koncertowa.

 

Karnety na tegoroczny Festiwal w Jarocinie kosztują 99 zł do 30 czerwca oraz 120 zł od 1 lipca. Bilety jednodniowe kosztują 69 zł do 30 czerwca oraz 90 zł od 1 lipca.

 

mat. prasowe

 

POLECANE RADIA