Open`er 2010: zagrają Skunk Anansie, Tricky oraz Nas i Damian Marley

19.03.2010 15:45
Nas i Damian Marley

Nas i Damian Marley (Nas i Damian Marley, fot.mat.prasowe)

Poznaliśmy kolejny zestaw wykonawców, którzy pojawią się pomiędzy 1 a 4 lipca w Gdyni.

 

SKUNK ANANSIE

 

Potwierdziły się informacje o przyjeździe Skunk Anansie właśnie na Open'era. W 2009 roku, po ośmiu latach od zawieszenia działalności, grupa reaktywowała się, wydając w tym samym czasie płytę ze swoimi najlepszymi utworami i rozpoczęła serię koncertów promujących wydawnictwo. Obecnie zespół zapowiada wydanie nowego albumu studyjnego. Ze świeżymi pomysłami i energią Skunk Anansie ruszają na letnią trasę, podczas której odwiedzą m.in. Rock Werchter, T In The Park, V Festival i Heineken Open'er Festival.

 

NAS & DAMIAN MARLEY

 

Ta niecodzienna współpraca została zapoczątkowana podczas pracy nad albumem Damiana "Welcome to Jamrock", podczas której artyści nagrali wspólnie jeden z najlepszych na tym albumie utworów pt. "Road To Zion". Dobra atmosfera oraz artystyczny sukces zachęciły obu muzyków do podjęcia prac nad wspólnym projektem. Efektem jest album pt. "Distant Relatives", będący powrotem do czasów, kiedy hip hop był bliski swoich korzeni, a reggae nie znajdowało się w kręgu zainteresowań wielkich wytwórni. To nie zbiór remiksów i gościnnych występów - to pełnowymiarowy album studyjny, będący wynikiem wspólnej pracy Nasa i Damiana Marleya, wspieranych przez kolejnego członka rodziny i świetnego producenta - Stephena Marleya.

 

 

TRICKY

 

To bez wątpienia ikona muzyki elektronicznej. To dzięki takim artystom jak Massive Attack i Tricky zainteresowanie muzyką elektroniczną eksplodowało w połowie lat 90-tych. To właśnie jego debiutancki album "Maxinquaye" jest jednym z najważniejszych, jeżeli nie najważniejszym elektronicznym albumem XX wieku. Jego najnowsza płyta "Tricky meets South Rakkas Crew" to połączenie miejskiego bluesa znanego z "Knowle West Boy" i szalonych jamajskich brzmień.

 

 

HEINEKEN OPEN'ER FESTIVAL

 

MIEJSCE: Gdynia, Lotnisko Gdynia - Kosakowo

CENY KARNETÓW:

Karnety:

karnet 3 dni (2,3,4.07.2010) - 290 PLN; karnet 4 dni (1,2,3,4.07.2010) - 350 PLN;

Karnety z polem namiotowym:

karnet 3 dni (2,3,4.07.2010) z polem - 330 PLN; karnet 4 dni (1,2,3,4.07.2010) z polem - 390 PLN;

bilety jednodniowe w cenie 155 PLN

BILETY DO NABYCIA: www.opener.pl oraz w punktach sprzedaży sieci www.ticketpro.pl i www.eventim.pl

POLECANE RADIA