Metallica powraca do Polski! Legendarny zespół zagra w Krakowie już w kwietniu

04.09.2017 16:36
Metallica

Metallica (Facebook)

Muzycy po czterech lata zagrają w Polsce. Koncert odbędzie się 28 kwietnia 2018 roku w Tauron Arenie Kraków w ramach trasy WorldWired, mającej na celu wypromowanie ostatniego wydawnictwa zespołu, czyli albumu "Hardwired... to Self-Destruct". Bilety na to wydarzenie trafiły do sprzedaży 24 marca 2017 roku. Jako support wystąpi norweski zespół Kvelertak.

Metallica to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych muzycznych grup, jakie powstały w historii. Zespół cieszy się ogromną sławą na całym świecie, również w Polsce. Ostatni album "Hardwired... to Self-Destruct" spotkał się z samymi pozytywnymi recenzjami, a także stał się najlepiej sprzedającym się zagranicznym wydawnictwem muzycznym roku 2016 w naszym kraju. Doskonała sprzedaż płyt przekłada się na ilość koncertów. Do tej pory, zespół Metallica wystąpił w Polsce 13 razy. Ostatnim razem w 2014 roku, w ramach festiwalu Sonisphere na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Metallica to zespół metalowy, które swoje początki ma w 1981 roku. Obecnie tworzą go: James Hetfield, Lars Ulrich, Kirk Hammett i Robert Trujillo. Mówi się, że wraz z wydaniem debiutanckiego krążka, zapoczątkował on nowy nurt w muzyce matelowej - trash metal. Największym sukcesem komercyjnym cieszył się piąty album studyjny grupy, tzw. "Czarny Album". To z niego pochodzą ogromne hity, takie jak: "The Unforgiven" czy "Nothing Else Matters", które do tej pory możemy usłyszeć w największych krajowych rozgłośniach komercyjnych. Dyskografię zamyka album "Hardwired... to Self-Destruct", który trafił na 1. miejsce listy Billboardu ze sprzedażą wynoszącą ponad 300 tysięcy w pierwszym tygodniu od jego premiery. Szacuje się, że do dnia dzisiejszego longplaye Metalliki sprzedały się w około 150 milionach egzemplarzy na całym świecie. W samej Polsce ich krążki sprzedano w liczbie bliskiej milionowi. Lepszym wynikiem może pochwalić się tylko zespół Queen.

Setlista koncertów jest zmienna. Na pewno można spodziewać się kawałków z najnowszej płyty, jak i klasycznych kompozycji z repertuaru Metalliki. Bilety na to niezwykłe wydarzenie są dostępne w cenie od 236 do 440 zł, natomiast pakiety VIP - w cenie od 889 do 10,369zł. Bilety można będzie kupować na stronie oficjalnego organizatora.

POLECANE RADIA