Sting ponownie wystąpi w Polsce

Klaudia Żołnacz
15.12.2015 11:53
Sting

Sting (billboard.com)

2 sierpnia 2016 artysta zagra ekskluzywny koncert w Operze Leśnej w Sopocie.

Sting to człowiek wielu talentów. Kompozytor, piosenkarz, aktor, autor i działacz społeczny urodził się w Newcastle, w Anglii. Po przeprowadzce do Londynu Sting, Stewart Copeland i Andy Summers w 1977 roku założyli zespół The Police. Muzycy wydał pięć albumów studyjnych i zdobyli sześć nagród Grammy.

Od 1989 roku Sting wydał czternaście solowych płyt. Otrzymał także kolejne nagrody m.in.: 10 Grammy, 2 Brit, Złoty Glob, Emmy, trzy nominacje do Oscara, Billboard Magazine's Century Award oraz MusiCares 2004 Person of the Year. Muzyk jest członkiem Songwriters Hall of Fame. Co więcej, został uhonorowany wyróżnieniem Kennedy Center Honors w grudniu 2014. W trakcie swojej kariery - solowej oraz jako członek The Police - sprzedał blisko 100 milionów płyt.

Inspiracje do ostatniego albumu, zatytułowanego "The Last Ship" z 2013 roku, muzyk czerpał ze wspomnień społeczności stoczniowej z Wallsend w północno-wschodniej części Anglii, w której się urodził i wychował. Spektakl o tym samym tytule, z muzyką i tekstami autorstwa Stinga, zadebiutował na Broadwayu w październiku 2014. Artysta otrzymał wówczas nominację do nagrody Tony w kategorii Best Original Score.

Sting zagrał w ponad 15 filmach. Ponadto jest autorem dwóch książek, w tym "Broken Music" - bestsellerowego życiorysu według "The New York Times". Razem z żoną Trudie Styler założył w 1989 roku Rainforest Fund w celu ochrony lasów deszczowych oraz ich rdzennych mieszkańców.

Bilety wejdą do sprzedaży w ten piątek o godz. 10:00 na LiveNation.pl.

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA