Muzyczna eksplozja na Męskim Graniu 2012

AniCeg
07.06.2012 18:23
Zbliża się już trzecia edycja Męskiego Grania. Tym razem dyrektorem artystycznym została Katarzyna Nosowska. Znamy już wszystkich wykonawców tegorocznej edycji.

Nosowska podkreśla, że z wielką satysfakcją przyjęła propozycję kierowania festiwalem:

- Mam cichą nadzieję zachęcić publiczność do wzniesienia się ponad płeć i przeżycia wspólnie z artystami absolutnie magicznych chwil na jedynej płaszczyźnie gwarantującej wolność, jaką jest sztuka. Dobór artystów jest próbą ostatecznego obalenia w moim odczuciu nieprawdziwej teorii, że w polskiej muzyce nie dzieje się nic szczególnego. Często bywam wręcz zachwycona, a na pewno dumna ze sposobu, w jaki niektórzy poczynają sobie z dźwiękiem i słowem. W zestawieniu znaleźli się świetnie znani i szanowani, a także ci młodzi, gotowi zmienić wartę.

Do składu tegorocznego Męskiego Grania dołączyli następni polscy wykonawcy, m.in. Pablopavo i Ludziki z sekcją dętą w składzie Misza Mazurek, Radek Nowak i Bartek Tkacz. Swój udział potwierdzili także Marika, Pogodno, Paula i Karol, Tides From Nebula, Muzykoterapia oraz June.

Nie może zabraknąć także samej Nosowskiej i jej grupy Hey. Na scenie zobaczymy także promującą nowy materiał Brodkę.

Specjalnym gościem warszawskiego koncertu będzie Wojciech Waglewski, twórca i dobry duch Męskiego Grania.

Imprezie będą towarzyszyć także instalacje artystyczne i pokazy mody.

Na każdym z koncertów wystąpi zwycięzca danego etapu konkursu Nowe Męskie Granie, promującego wykonawców nieznanych do tej pory szerszej publiczności. 28 lipca w Gdańsku zagra zespół Hanimal. Dołączy tym samym do formacji Crab Invasion i Afro Kolektyw, które wystąpią kolejno w Warszawie i Krakowie.

Na koncertach zagrają również:

Acid Drinkers, Aleksandra Kurzak i Orkiestra Feel Harmony, Czesław Śpiewa, Dezerter, Grabek, Julia Marcell, Kamp!, Kari Amirian, KNŻ, Kury, Leszek Możdżer, Łona i Webber & The Pimps, Marek Dyjak, Mitch & Mitch, Natu Kozmic Blues, OSTR/Tabasko, Raz Dwa Trzy i duet Spitfire, Tomasz Stańko i UL/KR.

Tego lata Męskie Granie zabrzmi w następujących miejscach:

Warszawa, Koneser –14 lipca

Kraków, Ogrody Muzeum Archeologicznego – 21 lipca

Gdańsk, Ołowianka – 28 lipca

Poznań, Stara Gazownia – 4 sierpnia

Wrocław, Browar Mieszczański – 11 sierpnia

Żywiec, Amfiteatr Pod Grojcem – 1 września

Więcej informacji o Męskim Graniu na: www.meskiegranie.pl

Bilety dostępne na: www.meskiegranie.pl, www.eventim.pl, w salonach Empik oraz wszystkich punktach sprzedaży Eventim.

Słuchaj radia NOSOWSKA na Tuba.FM

Zobacz również:

POLECANE RADIA