Nowy sezon w Teatrze Muzycznym Roma

sd
26.09.2011 17:51
Roma

Roma (Les Miserables- fot. Paweł Pyrz/ Makata)

Przekonajcie się, jakie musicalowe niespodzianki szykuje zespół Teatru Muzycznego ROMA.

W nowym sezonie "ROMA" stawia zarówno na premierowe musicale jak i sprawdzone hity, które wciąż grane są przy wypełnionej po brzegi sali. Po wakacyjnej przerwie na scenę powracają "Nędznicy" czyli najpopularniejszy i wielokrotnie nagradzany musical "Les Miserables".

W spektaklu "Najlepsze z ROMY", wznowionym na specjalne życzenie publiczności, będzie można przypomnieć sobie chwile z najwspanialszych inscenizacji. Zobaczymy m.in. roztańczony świat Gershwina w musicalu CRAZY FOR YOU! Współczesną "Madame Butterfly" w MISS SAIGON! Sercowe problemy wieku dorastania w rockandrollowym GREASE! Teatr poezji i magii w legendarnych KOTACH! Transylwanię, w której nikt nie poskąpi krwi, czyli TANIEC WAMPIRÓW! I ulubiony trójkąt miłosny wszystkich czasów, który podbił serca polskiej publiczności w spektaklu UPIÓR W OPERZE, a także LES MISERABLES. W spektaklu znajdzie się także zapowiedź kolejnej premiery: oscarową piosenkę z przygotowywanego we współpracy z Waltem Disneyem musicalu ALADYN JR: A Whole New World ("To nowy świat").

ALADYN JR zagości na scenie ROMY już 26 listopada. Jest to widowisko familijne, które powstaje we współpracy z The Walt Disney Company. ALADYN należy do jednej z najlepiej rozpoznawalnych baśni na świecie, a walory muzyki i scenariusza stawiają ją w rzędzie najbardziej atrakcyjnych propozycji repertuarowych na scenie teatru muzycznego.

Kolejna wielka premiera szykowana jest na 2012 rok. Musical DESZCZOWA PIOSENKA (Singin' In The Rain) to sceniczna wersja jednego z najpopularniejszych filmów muzycznych. Nakręcona w 1952 roku komedia należy do klasyki kina, zarówno dzięki temu, że wystąpił w niej niezapomniany Gene Kelly, ale także dzięki doskonałej swingowej muzyce i wielkim przebojom (poza legendarnym utworem tytułowym m.in. Fit As A Fiddle, Temptation, You Are My Lucky Star).

Na Novej Scenie zobaczymy natomiast spektakl oparty na twórczości amerykańskiego zespołu alternatywnego Antony and the Johnsons. Zespołu, słynącego zarówno z nowatorskiego stylu muzycznego i poetyckich tekstów lidera, jak również utożsamianego z rzadko podejmowaną problematyką transgenderyzmu.

POLECANE RADIA