Słodka sesja "Dziewczyn" z X Factor

ED
01.06.2011 06:24

fot. Oiko Petersen

Anna Karamon i Aleksandra Nowak, znane jako "Dziewczyny" prezentują swoje nowe pyszne wcielenie a'la pin up girl.

Mało kto wie, ale dziewczęta próbowały swoich wokalnych sił w mediach, nie tylko biorąc udział w popularnym programie rozrywkowym X Factor. Wszystko zaczęło się w 2008 roku, kiedy to Anna Karamon i Aleksandra Nowak zdecydowały się zrealizować swoje marzenie, aby osiągnąć sukces na polskiej scenie muzycznej.

Z początku był to tylko duet, jednakże po licznych sukcesach (Nagroda Grand Prix przyznana przez TVP S.A. im. Agnieszki Osieckiej za Największą Osobowość Festiwalu Spotkania Zamkowe 2008, nagroda Festiwalu Piosenki Studenckiej, liczne nagrody publiczności), do charyzmatycznych dziewcząt dołączyli również panowie: Maciej Matysiak na kontrabasie, Artur Lipiński na bębnach, Bogusz Wekka na przeszkadzajkach. Decyzja o poszerzeniu szeregów w zespole zaprocentowała, gdyż w maju 2009 roku, dzięki ogromnemu poparciu publiczności zespół dwukrotnie okazał się zwycięzcą w programie Hit Generator (TVP2).

O popularności Dziewczyn świadczy również fakt zakwalifikowania się utworu "Cash Box" do Krajowego Finału Eurowizji w 2010 roku.

W tym samym roku, debiutancki album zespołu "Dziewczyny z sąsiedztwa" miał swoją premierę 8 marca, w którym znajduje się 11 w pełni autorskich utworów. Warto również wspomnieć, że album spotkał się z pozytywnym przyjęciem publiczności oraz polskich mediów, otrzymując w Polistyce od Wojciecha Mann’a dobrą recenzję (…)"Dziewczyny wraz dopełniającymi grupę muzykami bawią się na swojej debiutanckiej płycie bluesem, jazzem, rock and rollem. Robią to na wysokim, profesjonalnym poziomie i z prawdziwym wdziękiem." Dziewczyny odwdzięczyły się redaktorowi za ciepłe słowa uznania, występując pod koniec 2010 roku podczas benefisu Wojciecha Manna w radiowej Trójce.

Jakie plany snuje na przyszłość dwójka uroczych artystek? Otóż, właśnie trwają prace nad najnowszym albumem zespołu, natomiast 13 czerwca ukaże się reedycja debiutanckiego krążka "Dziewczyny z Sąsiedztwa".

Słuchaj radia X FACTOR FINALISTS na tuba.FM

POLECANE RADIA