Magda Navarrete na Festiwalu TOPTRENDY 2011

sd
26.05.2011 11:52
Zjawiskowa wokalistka jest jedyną kobietą w Polsce wykonującą latynoskie bolera i flamenco na światowym poziomie.

 

Na swojej najnowszej płycie IMAN, jako jedna z pierwszych dokonała fuzji muzyki latynoskiej z elektroniką co zaowocowało powstaniem nowego trendu - electro bolero. Z powodzeniem koncertuje w Polsce, Europie i Ameryce Północnej i Południowej, gdzie jej interpretacja boler została doceniona przez krytyków. Dzięki uczestnictwu w wielu festiwalach muzycznych w Urugwaju i Wenezueli, stała się rozpoznawalną twarzą na tamtejszych rynkach muzycznych. Trzy lata temu wydała wraz z zespołem Noche de Boleros płytę "Chilli", prezentując bolera w ich klasycznej akustycznej odsłonie.

W 2010 roku ukazała się solowa płyta Magdy - IMAN. Album jest kwintesencją jej poszukiwań muzycznych, fuzją muzyki świata, mieszanką stylów etnicznych. Prezentuje trend electro bolero - połączenie delikatnych ektronicznych brzmień z latynoskimi bolerami. Na płycie znajdują się min. dwa duety ze Staszkiem Soyką.

5 czerwca podczas TopTrendy 2011 Magda wykona swój najnowszy singiel "Stranger". Piosenka inspirowana jest wizytą Magdy w Nowym Jorku podczas trasy koncertowej flamenco. Jak twierdzi Magda, Nowy Jork to mały świat gdzie łączą się wpływy muzyczne z róznych stron globu. "Stranger" łączy brzmienia etniczne, delikatny pop z elementami flamenco. Jest to autorska kompozycja Magdy Navarrete i Marcina Świderskiego, współtwórcy płyty IMAN.

Słuchaj radia FLAMENCO na tuba.FM

POLECANE RADIA