Transseksualna Diva wraca na Eurowizję

sd
02.05.2011 18:10
Do 56 edycji Konkursu Eurowizji w Düsseldorfie pozostało 12 dni. Po raz drugi Izrael reprezentować będzie zwyciężczyni z 1998 roku, transseksualna sensacja - Dana International.

 

W 1972 r. w Tel Awiwie na świat przyszedł Yaron Cohen. Chociaż urodził się jako chłopiec identyfikował się bardziej z kobiecością. Od początku Cohen bardzo chciał występować na scenie i śpiewać. W 1993 roku wyjechał do Londynu, gdzie poddał się operacji zmiany płci.

W tym samym roku wydał płytę "Dana International" i przyjął taki pseudonim artystyczny.

Dwa lata później Dana International po raz pierwszy wystartowała w konkursie Eurowizji, chcąc spełnić marzenie z dzieciństwa. Utwór "Layla Tov, Europa" ("Dobranoc, Europo") zajął drugie miejsce pozostając tym samym w krajowych preselekcjach.

Dopiero w wieku 26 lat Dana International dała się poznać szerokiej publiczności na Finale Konkursu Eurowizji w Birmingham. Reprezentując Izrael z utworem "Diva", pomimo wielu kontrowersji i sprzeciwu środowisk żydowskich, wywalczyła 1 miejsce.

Miłośnicy Eurowizji najwyraźniej zatęsknili za tamtymi czasami, bo postanowili namówić Danę na ponowny start w konkursie. W końcu się zdecydowała. W tym roku w Dusseldorfie wystartuje z piosenką "Ding dong".

Słuchaj radia RAINBOW na tub.FM

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (2)

  • crazy_boy_1993

    0

    Właśnie, napiszcie o reszcie piosenek! ;)

  • s044

    0

    byloby fajnie jakbyscie przyjrzeli sie wszystkim utworom konkursu :) jest calkie sporo fajnych piosenek w tym roku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA