Zmarł Mike Starr

KS
09.03.2011 11:52
Alice In Chains (Mike Starr pierwszy z prawej)

Alice In Chains (Mike Starr pierwszy z prawej) (fot. last.fm zespołu)

Były basista Alice In Chains został znaleziony martwy w swoim domu w Salt Lake City. Powodem śmierci było przedawkowanie narkotyków.

Starr dołączył do grupy na samym początku jej działalności i nagrał z nią 2 płyty ("Facelift" i "Dirt") i jedną EPkę ("Sap"). Z zespołu został wyrzucony w 1993 roku, podczas trasy koncertowej, zastąpiony przez basistę Ozzy'ego Osbourne'a- Mike'a Ineza. Powodem było kłopotliwe uzależnienie od narkotyków. W tym czasie założył zespół Sun Red Sun z którym nagrał jedną płytę, wydaną w 1995 roku.

 

Po tym wydarzeniu o Starrze głośno było już tylko za sprawą narkotykowych ekscesów. Wielokrotnie był zatrzymywany przez policję za posiadanie narkotyków (ostatni raz w lutym 2011 roku). W 2009 roku wziął udział w amerykańskim reality show pt. "Celebrity Rehab" gdzie przyznał się do swoich problemów z używkami.

 

Starr dołączył tym samym do oryginalnego wokalisty Alice In Chains - Layne'a Staleya, który śmiertelnie przedawkował narkotyki 5 kwietnia 2002 roku. Basista widział się z nim jako ostatni, ale na prośbę Staleya nie próbował mu pomagać, przez co do końca życia obwiniał się za śmierć przyjaciela.

 

Alice In Chains powróciło na scenę w 2005 roku, a w 2009 wydało pierwszą od 14 lat płytę- "Black Gives Way To Blue". Skład zespołu tworzą obecnie dwaj ostatni członkowie oryginalnego składu -  Jerry Cantrell (gitara, wokal) i Sean Kinney (perkusja), a także wspomniany Mike Inez (bas) i William DuVall (wokal, gitara).

 


Słuchaj radia Alice In Chains w tuba.fm

Więcej o:

POLECANE RADIA