Plum wyrasta z diabelskiego bluesa

KS
28.02.2011 11:48
Plum

Plum (megafon.pl)

15 marca ukaże się czwarty album formacji Plum. Dzieło nosi tytuł "Hoax".

Na nowym krążku, zespół znacząco rozszerzył spectrum inspiracji, zróżnicował brzmienie i zwrócił większą uwagę na produkcję. Poza posthardcore'owymi odniesieniami do Shellac i Nomeansno słychać też dialog z szlachetnym rockowym mainstreamem spod znaku Josha Homme'a, a nawet nawiązania do brytyjskiej tradycji postpunka.

- To wyrastająca z diabelskiego bluesa, karmiona potężnymi riffami hałaśliwa rockowa bestia - zapowiada wydawca. - Dziesięć piekielnie esencjonalnych, podkręconych do granic głośności, wykonanych z szaleńczym blues - rockowym feelingiem utworów obala tezę o słabej kondycji rodzimego mocnego gitarowego grania.


Oto tracklista:
"Hoax"
"Patch"
"Thread"
"It's a must"
"Touch"
"You Know Buddy"
"Retarded Queen"
"Here is Nothing"
"Nobody Knows"
"Beast"

Grupę Plum założyli bracia, Rafał i Marcin Piekoszewscy w 1999 roku, w Stargardzie Szczecińskim. Z pierwszym perkusistą Zbyszkiem Jasińskim działali do roku 2008. W tym czasie nagrali trzy albumy: "Out of Confusion", "Nothing Personal" (bez Jasińskiego), "Witness of Your Fall" oraz EP-ki "Express...6", "Unrest", "Sink or Swim". Jesienią w 2008 roku, Zbyszka zmienił na perkusji Adam Nastawski (The Larch).


megafon.pl

POLECANE RADIA