Geje i lesbijki nagradzają Ricky'ego Martina

MM
09.02.2011 17:51
Ricky Martin - The best thing about me is you

Ricky Martin - The best thing about me is you (youtube.cm/RickyMartinVEVO)

W przyszłym miesiącu Ricky Martin odbierze nagrodę z rąk GLAAD (Gay&Lesbian Alliance Against Defamation), organizacji dbającej o wizerunek osób homoseksualnych w mediach.

W środę organizacja ogłosiła przyznanie artyście nagrody im. Vito Russo. Trafia ona do osoby otwarcie homoseksualnej, której postawa przyczynia się do promowania równych praw dla wszystkich.

Według Jarreta Barriosa, przewodniczącego organizacji, ubiegłoroczne publiczne ujawnienie się Martina stanowi przełom, w szczególności dla młodych Latynosów należących do mniejszości seksualnych. Druga z ogłoszonych dziś nagród organizacji trafi do aktorki Kristin Chenoweth (m.in "Glee"), za publiczne wystąpienia w mediach, gdzie broniła prawa aktorów-gejów do grania heteroseksualnych postaci.

Przypomnijmy, że Martin właśnie wydał płytę "Musica + Alma + Sexo", na której śpiewa w językach hiszpańskim i angielskim. Gościnnie pojawia się na niej m.in Joss Stone czy reprezentujący muzykę reaageton  duet Wisin y Yandel. Krążek promuje kawałek "The best thing about me is you", do którego niedawno powstał teledysk.

 

Posłuchaj radia Ricky Martin na tuba.fm

POLECANE RADIA