Retro-futuryzm w wykonaniu Daft Punk

20.11.2010 07:30
Daft Punk

Daft Punk (Daft Punk, fot.mat.prasowe)

Członkowie duetu Daft Punk wierzą, że ścieżka dźwiękowa do filmu "Tron: Dziedzictwo", której są autorami, zachęci ich fanów do słuchania muzyki klasycznej.

Muzycy przyznali, że praca nad soundtrackiem była dla nich ogromnym wyzwaniem. Jednocześnie mają nadzieję, że ostateczny efekt zmieni nastawienie ich wielbicieli do dokonań kompozytorów muzyki klasycznej.

- Emocje zawarte w muzyce klasycznej są tak silne, że trudno się do nich nie przekonać - tłumaczy Guy-Manuel de Homem-Christo. - Ludzie muszą po prostu wiedzieć więcej o dziełach klasycznych. W końcu sam postanowiłem spróbować sił w tym gatunku.

 

 

- To nasza najbardziej złożona płyta jak do tej pory... ogromne wyzwanie - dodaje Tomas Bangalter. - Zaczynaliśmy w małym pokoiku, nagrywając elektroniczne dźwięki, a skończyliśmy na współpracy z orkiestrą symfoniczną złożoną z 90 muzyków. Nagrania z orkiestrą trudno opisać słowami. To było bardzo intensywne przeżycie. Chcieliśmy połączyć brzmienie tradycyjnych instrumentów z elektroniką, ponieważ zależało nam na stworzeniu czegoś w rodzaju retro-futuryzmu.


Ścieżka dźwiękowa do filmu "Tron: Dziedzictwo" ukaże się 6 grudnia.

 

źródło: megafon.pl

 

Daft Punk na tuba.FM - słuchaj!

POLECANE RADIA