Eurowizja tylko dla Polaków

03.11.2010 16:55
Marcin Mroziński, Eurowizja

Marcin Mroziński, Eurowizja (REUTERS/BOB STRONG)

Już w lutym poznamy kolejnego reprezentanta Polski na festiwalu piosenki Eurowizja 2011. TVP wprowadziło kilka dość znaczących zmian w regulaminie, które mogą niektórych oburzyć.

Najważniejszą zmianą jest zapis, iż do krajowych eliminacji mogą przystąpić tylko artyści, którzy mają polskie obywatelstwo. Autorzy muzyki i testów powinni mieć (ale nie jest to wymóg konieczny) polskie pochodzenie. Co ciekawe, w kwestii języka jest pełna dowolność - piosenka może być wykonana w każdym.

Utwory nadesłane na eliminacje zostaną przedstawione komisji, która wybierze spośród nich od 4 do 10 piosenek. Decyzja zostanie ogłoszona do 29 grudnia. Podobnie jak w zeszłym roku, TVP S.A. ma możliwość przyznawania niezliczonej liczby tzw. "dzikich kart". Do kogo trafią może być ogłoszone nawet w dniu koncertu finałowego, więc należy się spodziewać kolejnych kontrowersji.

Polski finał odbędzie się 14 lutego i to widzowie zadecydują, kto będzie naszym reprezentantem w Dusseldorfie w przyszłym roku. W ubiegłym był to Marcin Mroziński, którego legenda nie za bardzo porwała Europę.

 

 

Regulamin można przeczytać TUTAJ.

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (1)

  • dynia

    Oceniono 20 razy 20

    Mam lepszy pomysł ,zaczerpnięty z tytułu.Niech na finałowym festiwalu Eurowizji wystąpią sami Polacy to może któryś wygra.
    Chyba,że wszyscy polecą za plagiat czy coś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA