Glaca razem z basistą Tool

13.09.2010 12:56
Bob Ludwig i jego asystent z Gateway Mastering Studios z Glacą i Justinem Chancellorem

Bob Ludwig i jego asystent z Gateway Mastering Studios z Glacą i Justinem Chancellorem (Bob Ludwig i jego asystent z Gateway Mastering Studios z Glacą i Justinem Chancellorem, fot.mat.prasowe)

Wczoraj na oficjalnej stronie zespołu Tool pojawiła się informacja o płycie "Nothing's Matter" projektu M.T.Void, który tworzą Piotr Glaca Mohamed ze Sweet Noise oraz Justin Chancellor, basista zespołu Tool.

Przez ostatnie dwa lata Glaca przebywał w USA. Płyta M.T.Void powstawała w Los Angeles, w studiu Justina Chancellora. Za mix, produkcję i kompozycje odpowiedzialni są wspólnie Justin i Glaca. Mastering jest dziełem Boba Ludwiga, który masterował m.in. AC/DC, Jimiego Hendrixa, Pink Floyd, Tool, Nirvanę i Rage Against The Machine.

 

 

W tej chwili album przygotowywany jest do wydania. Faktem, który dla polskiej publiczności może okazać się najważniejszym i najbardziej niezwykłym - prawie wszystkie utwory są zaśpiewane w języku polskim. Wyjątkiem są te fragmenty albumu, na których śpiewa Justin Chancellor.

- Ta płyta to spełnienie moich marzeń, zwieńczenie naszej wieloletniej przyjaźni i dowód na to, że wszystko jest możliwe - opowiada Glaca. To jest zdecydowanie najgłębszy i najbardziej niezwykły materiał nad jakim w życiu pracowałem. Kiedy Justin powiedział mi,  że bardzo ceni albumy Sweet Noise "Czas Ludzi Cienia" i "Koniec Wieku", zaśpiewane po polsku i chce abym właśnie w swoim ojczystym języku napisał i wykonał teksty, wiedziałem iż powstanie coś totalnie innego od naszych poprzednich dokonań. Pisałem cały materiał "Nothing's Matter" wspólnie z Justinem na wzgórzach L.A. myśląc o Polsce, o ludziach którzy są mi bliscy. Tęskniłem za rodziną i fanami mojej muzyki. To wszystko znalazło ujście w tekstach, które musiałem nauczyć się wykonywać tak, żeby ludzie którzy polskiego nie znają czuli w pełni mój przekaz. Wielu Amerykanów twierdzi, że to się udało, i co najciekawsze, totalnie kręci ich nasz język. Ta płyta to oprócz mnie i Justina również grupa najbliższych przyjaciół, w tym jego żona Shelee (!), która zagrała w jednym utworze na basie.


Więcej informacji pod poniższymi linkami.

- www.myspace.com/mtvoidband

- www.facebook.com/pages/MTvoid/373030259925?ref=ts

- www.youtube.com/user/MTvoidband
Więcej o:

POLECANE RADIA