Yachy rozdane!

13.09.2010 11:03
Laureaci 19. Festiwalu Yach Film Festiwal 2010.

Laureaci 19. Festiwalu Yach Film Festiwal 2010. (Fot. Kamil Gozdan / Agencja Gazeta)

Grand Prix zdobył teledysk do utworu "Nie znikaj" zespołu Bajzel. Za reżyserię zwycięzkiego obrazu jest Matthew Schroeder. Laurat oprócz statuetki otrzymał nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych, którą ufundował patron gali - prezydent Gdańska.

 

 

Do walki o miano najlepszego klipu zgłoszono 251 obrazów, ale o nagrody rywalizowało tylko 30 wideoklipów w pięciu kategoriach. Decyzję o wyborze zwycięzców podjęło ośmioosobowe jury, w którym zasiedli m.in. twórcy festiwalu Yach Paszkiewicz i Magda Kunicka-Paszkiewicz, dziennikarze muzyczni: Robert Leszczyński, Piotr Metz i Hirek Wrona oraz muzyk i reżyser Łukasz L.U.C. Rostkowski.

 

Pozostali laureaci:


Najlepszym wideoklipem okrzyknięto teledysk Lao Che do piosenki "Życie jest jak tramwaj" w reżyserii Łukasza Rusinka.

 

Najbardziej innowacyjny wideoklip - Strachy na Lachy - "Żyję w kraju" w reżyserii Radka Wysokiego i Piotra "Pitolda" Maciejewskiego.

 

 

 

Najlepszym debiutem wybrano klip "Lista zakupów na miesiąc" grupy Trzydwa%UHT. Obraz wyreżyserowali Tomasz Kozik, Katarzyna Gierszewska i Tomasz Bulenda. Zobacz ten teledysk.

Najlepsza w kategorii "Kreacja aktorska" okazała się Magdalena Cielecka, która wystąpiła gościnnie w teledysku zespołu Black River "Lucky in Hell". Zobacz ten teledysk.

Nagrodę "Mały Jaś" dla najlepszego teledysku dla dzieci zdobył teledysk duetu Justynka i Tomek w piosence "Taniec Połamaniec" w reżyserii Mariusza Paleja. Zobacz ten teledysk.

Drewnianym Yachem 2010 wyróżniono Czesława Mozila za teledysk do piosenki "Krucha blondynka". Autorem jest M. Nygaard Hemmingsen. Zobacz ten teledysk.

 

W czasie uroczystej gali, która odbyła się wczoraj wieczorem w Gdańsku, wystąpiło wielu znakomitych artystów, m.in. Czesław Śpiewa, gdański Radio Bagdad, sopocki A.T.R., Miss Polski, a także grający na gongach Robert Usewicz.

 

W ramach festiwalu odbyły się również warsztaty, które poprowadził m.in. muzyk i kompozytor Barry Adamson - założyciel i członek zespołu Nick Cave and The Bad Sedes, ale także kompozytor muzyki filmowej, w tym do obrazów Dereka Jarmana, Davida Lyncha, Alison Anders czy Danny'ego Boyle'a.

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (3)

 • pokuba

  0

  Bajzel to 1 osoba :) To Piotrek, więc solista!

 • Gość: Gość

  0

  jak się trzyma Yachu?

 • zagrzybora

  0

  Bajzel to zespół czy solista czy zespoł? chyba jednak to pierwsze . niewypada w serwisie muzycznym robić takich błędów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA