Niedoceniona Majka Jeżowska

27.05.2010 15:06
Majka Jeżowska urodziła się 25 maja 1960 roku w Nowym Sączu.

Majka Jeżowska urodziła się 25 maja 1960 roku w Nowym Sączu. (KAPIF.PL/KAPIF)

Nie Doda, nie Edyta Górniak, a Majka Jeżowska jest polską gwiazdą, której teledysk puszczano w amerykańskiej MTV. Wiecie o tym? No właśnie!

Nie można nie doceniać Majki Jeżowskiej i jej wkładu w umuzykalnienie pokolenia urodzonego w latach 80-tych - przecież niemal każdy między 20 a 30 rokiem życia wychował się na "A ja kocham moją mamę" czy "Wszystkie dzieci nasze są". Jest jednak coś, o czym nie wiedzieliście.

W 1984 roku, czyli w czasach kiedy MTV jeszcze raczkowało, Majka Jeżowska we współpracy z mężem Tomem i jego znajomym, nagrała teledysk, który był emitowany w stacji. Czy jakakolwiek inna polska gwiazda może pochwalić się takim sukcesem?

- Kolega Toma, początkujący filmowiec, miał pomysł na śmieszny teledysk. Dopiero zaczynało się je kręcić na świecie. Tom napisał piosenkę - pastisz "Rats on a Budget". Ten odlotowy klip wygrał pierwszy międzynarodowy festiwal teledysków niskobudżetowych w Saint-Tropez, w jury siedzieli Rolling Stonesi - piosenkarka wspomina na łamach "Vivy".

Nasuwa się pytanie, dlaczego mało kto, albo w ogóle nikt, o tym nie wie? Przyczyna była prozaiczna - takie były wówczas czasy. U nas mięso na kartki, a w klipie zajadają się burgerami (ze szczurów, ale zawsze).

 

Sami przyznajcie, czy Majka Jeżowska to nie taka nasza Cyndi Lauper?

 

 

Radio Majka Jeżowska - posłuchaj!

POLECANE RADIA