Mike ze Stranger Things nagrywa płytę!

Dominika Cianciara
18.11.2017 08:10
Finn Wolfhard

Finn Wolfhard (https://www.facebook.com/FinnWolfhardFanpage/photos)

Finn Wolfhard odgrywający rolę Mike'a w serialu Stranger Things, już jakiś czas temu twierdził, że ma duszę muzyka. Okazuje się, że nie żartował, ponieważ właśnie pracuje nad wydaniem swojej pierwszej płyty.

Finn, wraz ze swoim zespołem muzycznym, Calpurnia, właśnie pracuje w studiu nagraniowym nad stworzeniem pierwszego w życiu albumu. Sesja nagraniowa odbywa się w Royal Mountain Records. W procesie twórczym młodą kapelę wspiera Cadien Lake James znany z indierockowej formacji Twin Peaks. To spełnienie marzeń młodego Finn'a.

W jednym z wcześniejszych wywiadów aktor wyznał, że inspiruje go muzyka z lat 80. i 90., a wśród głównych muz wymienił Nirvanę, Joy Division i New Order. To ciekawe ale i trudne brzmienia, stąd można stwierdzić, że Wolfhard ma naprawdę wyrafinowany gust muzyczny. Być może w jego domu nie słuchało się nigdy mainstreamu.

Młodzi muzycy z Calpurni zaczynali, jak większość artystów, od coverów. Zdecydowali się na zagranie utworów wcześniej wspomnianego Twin Peaks. A mianowicie odtworzyli utwór "Wanted You". Próbowali także swoich sił w znanych piosenkach Nirvany, New Order i Maca DeMarco. Co prawda głos Finn'a jeszcze się kształtuje, raz na jakiś czas można usłyszeć zmiany brzmienia, na które młody wokalista raczej nie ma wpływu. Mimo wszystko daje się usłyszeć ciekawa barwa i charyzma, które mogą stać się jego znakiem rozpoznawczym.

Finn Wolfhard zdobył sławę dzięki występowi w hitowym serialu, "Stranger Things". Niedawno wyszedł nowy sezon produkcji Netflixa. Trzeba przyznać, że Finn wybrał doskonały moment na spróbowanie swoich sił w branży muzycznej - jeszcze fani o nim pamiętają a jednak zdążyli już ochłonąć po obejrzeniu serialu.

POLECANE RADIA