Katy Perry ma zakaz wstępu do Chin - czym zdenerwowała rząd Państwa Środka?

Dominika Cianciara
18.11.2017 07:37
Katy Perry

Katy Perry (https://www.facebook.com/pg/katyperry)

O tym, że Chiny są specyficznym miejscem o bardzo ostrym rygorze wie każdy, kto choć trochę się nimi interesował. Być może Katy Perry była niedoinformowana, ponieważ zaplanowała tam swoje koncerty z nowym albumem "Witness", zapominając o wcześniejszych postępkach, które mogły się władzom Chin nie spodobać.

Okazuje się, że tamci są naprawdę pamiętliwi. Otóż powodem, dla którego Katy Perry otrzymała negatywną odpowiedź odnośnie uzyskania wizy do Chin, jest jej występ z 2015-ego roku. Mowa o koncercie w Tajpej, gdzie wokalistka ubrała się we flagę Tajwanu oraz sukienkę ze słonecznikami, które miały symbolizować rewolucję słoneczników. Niby nic wielkiego a jednak słoneczniki odnosiły się do demonstracji, jaka miała miejsce po ogłoszeniu przyspieszenia ratyfikacji porozumienia handlowego z Chińską Republiką Ludową.

Każdy artysta, który stara się o chińską wizę, zostaje dokładnie sprawdzony, łącznie z wpisami w mediach społecznościowych. - komentuje informator

Jak widać, nie opłaca się mieszać w interesy Chin - nawet, jeśli jest to tylko niewinne przebranie. Katy Perry podobno długo nie mogła się otrząsnąć, że została w ten sposób potraktowana. Było jej przykro, że fani, czekający na jej koncerty, nie będą mogli się na nie udać. Zwłaszcza, że Perry nie uważa się za kontrowersyjną piosenkarkę, jak choćby Marilyn Manson. Artystka zawsze stara się przekazać ogrom pozytywnej energii, dlatego angażuje się w akcje, które mają zapewnić ludziom wolność i poczucie bezpieczeństwa.

Kiedyś taka sytuacja już miała miejsce. Równie pozytywni, co Katy Perry, muzycy z zespołu Maroon 5, dostali kilkuletni zakaz wstępu do Chin z uwagi na życzenia dla Dalai Lamy, które złożył jeden z członków amerykańskiego bandu na Twitterze. To ciekawe, bo w Chinach nie można używać z Facebook'a, wiele aplikacji i portali społecznościowych posiada swoje wewnętrzne wersje a jednak osoby odpowiedzialne za wydawanie wiz, mają do dostęp do tradycyjnych narzędzi w social mediach.

POLECANE RADIA