Specjalny koncert ku pamięci Chestera Benningtona. ZOBACZ CAŁOŚĆ!

Maksymilian Kluziewicz
29.10.2017 12:41
Chester Bennington

Chester Bennington (East News)

Zespół Linkin Park zagrał specjalny koncert poświęcony życiu i karierze zmarłego w tym roku wokalisty Chestera Benningtona. Na koncercie, poza członkami legendranej grupy, wystąpili najwięksi reprezentanci muzyki rockowej, między innymi zespoły Korn i Bring Me the Horizon.

Impreza muzyczna o nazwie Linkin Park and Friends Celebrate Life in Honor of Chester Bennington miała miejsce 27 października 2017 roku. Był to pierwszy koncert zespołu od samobójczej śmierci Chestera Benningtona w lipcu tego roku. Wydarzenie było transmitowane na żywo za pomocą platformy YouTube, dzięki czemu fani Linkin Park z całego świata mogli wziąć udział w tym niezwykle pięknym, muzycznym pożegnaniu swojego idola. Na scenie pojawiły się największe nazwiska z gatunku rocka i metalu, w tym Blink-182, System of a Down, Korn, Avenged Sevenfold oraz Bring Me the Horizon. Kolega z zespołu Chestera, Mike Shinoda wykonał premierowo piosenkę "Looking For An Answer", która powstała osiem dni po odejściu frontmana.


Koncert Linkin Park and Friends Celebrate Life in Honor of Chester Bennington miał na celu nie tylko uczczenie jego pamięci, ale także zwrócenie uwagi na to, że pośród nas jest wiele osób, które cierpią na depresję i potrzebują pomocy. Wszystkie wpływy ze sprzedaży biletów na wydarzenie zostaną przekazane na cele charytatywne.


Już czas, byśmy zauważyli, że zdrowie psychiczne jest równie ważne, co zdrowie fizyczne - powiedziała żona Chestera Benningtona, Talinda Ann Bentley.

Chester Bennington popełnił samobójstwo 20 lipca. Wokalista od pewnego czasu zmagał się z depresją, co sugerował w tekstach utworów skomponowanych na ostatnią płytę w dorobku zespołu Linkin Park. Jego śmierć okazała się niezwykle bolesna dla wielu fanów jego twórczości. W sierpniu tego roku, w Grand Parku w Los Angeles odbył się specjalny koncert z inicjatywy fanklubu LP, o czym wspominaliśmy w jednym z naszych artykułów, które znajdziecie poniżej.

POLECANE RADIA