Judas Lady Gagi w wykonaniu dziecięcego chóru

Dominika Cianciara
28.10.2017 13:06
Capital Choir

Capital Choir (https://www.facebook.com/pg/capitalchoir/photos/)

O chórach rzadko się mówi. W końcu to soliści, z którymi możemy się utożsamiać zdobywają największą sympatię fanów. Chór rozprasza - nie wiemy na kim się skupić, kogo polubić a kogo nie. Chórzyści są tłem, często stoją w oddali, nie spada na nich światło fleszy. Czy można w tym wypadku liczyć na wyjątek?

Capital Children's Choir - zwykłe dzieciaki, niezwykłe wykonanie

Capital Children's Choir pochodzi z serca Anglii i znacznie wyróżnia się spośród innych chórów. Przede wszystkim dzieci w różnych wieku, o różnej płci zamiast śpiewać kościelne pieśni, wybierają mniej konwencjonalne utwory. Lady Gaga, Coldplay czy Crystal Castles. To są wykonawcy, którymi interesują się młodzi chórzyści.

Czasem z akompaniamentem lecz zazwyczaj a capella - młodzi chórzyści i chórzystki śpiewają radośnie swoje ulubione piosenki, które przy okazji są absolutnymi hitami ostatnich czasów. Nie chodzi także o utwory typowo mainstreamowe lecz takie, które wnoszą coś do świata muzyki. Chórzyści z Londynu mają doskonały gust a ich wykonanie wzrusza i zaskakuje.

Ciche początki Capital Children's Choir

Zaczęło się od mało profesjonalnych nagrań na Youtube. Dziecięcy chór został odkryty przez fanów piosenek, które wykonywał. Pod filmami chóru widać komentarze pełne podziwu dla talentu młodych wokalistów.

Nigdy nie lubiłem coverów ale ten jest niesłychany! - pisze użytkownik portalu.
Oni są bezbłędni! - dodaje kolejny.

Od Youtube do Super Bowl

W końcu za pośrednictwem tzw. poczty pantoflowej, nagrania chóru ze stolicy Anglii zaczęły się rozpowszechniać. Pojawiły się propozycje i tak dzieciaki zaczęły występować poza swoją salą próbną. Towarzyszyli znanym solistom podczas różnego typu imprez i wydarzeń transmitowanych w telewizji. Dziecięcy chór miał szansę wystąpić także na zawodach sportowych. Śpiewając na stadionie chórzyści mogli poczuć się niczym Lady Gaga podczas Super Bowl Show.

Pierwsza aktywność chóru na portalu Youtube pojawiła się aż dziewięć lat temu. Dopiero po pięciu latach wrzucania filmików, dziecięcy chór z Londynu zaczął stawać się rozpoznawalny. To oznacza, że konsekwencja i próby popłacają. Dzieciaki z londyńskiego chóru z pewnością mogą być inspiracją dla wielu Youtuberów w gorącej wodzie kąpanych. Tak trzymać!

POLECANE RADIA