Historia Kultu i Kazika już wkrótce na papierze

Maksymilian Kluziewicz
22.10.2017 08:26
Koncert zespołu Kult w sali koncertowej na Jordankach

Koncert zespołu Kult w sali koncertowej na Jordankach (MIKOŁAJ KURAS)

Już w drugim tygodniu listopada do sprzedaży trafią dwie książki autorstwa Wiesława Weissa - biografia Kazika oraz zespołu Kult.

W książkach znajdziemy nieznane dotąd fakty, opowieści, a także anegdoty związane z działalnością Kultu oraz Kazika. "Białe Księgi" swą premierę będą miały 8 listopada. Historia grupy i charakterystycznego wokalisty jest na tyle zawiła, że było co opisywać! Wydanie o Kulcie będzie liczyło około 650 stron, natomiast to poświęcone Kazikowi około 450. Wydawcą książek jest kosmos kosmos.


Założony w 1982 roku w Warszawie Kult to ikona polskiej sceny rockowej. "Baranek", "Lewe Lewe Loff", "Do Ani", "Gdy nie ma dzieci", "Polska" czy "Dziewczyna bez zęba na przedzie" to jedynie kilka utworów, które prawdopodobnie zna każdy Polak, nie tylko zagorzały fan zespołu. Najnowszy studyjny krążek kapeli to "Wstyd" z października 2016 roku. Znalazł się na szczycie zestawienia OLiS-u i szybko osiągnął status platynowego. W 2017 roku ukazała się koncertowa płyta "Made In Poland". Kazik natomiast, w maju 2017 broku wydał album "Tata Kazika Kontra Hedora" nagrany z Kwartetem ProForma.

Więcej o:

POLECANE RADIA