Fanka Popka straciła wzrok - chciała być jak on

Dominika Cianciara
18.10.2017 14:23
Popek

Popek (https://www.facebook.com/pg/PopekMonster/photos/)

Minęło już sporo czasu odkąd na jaw wyszły wstrząsające historie o szpeceniu twarzy przez fanów Popka. Artysta, który poddał się wielu modyfikacjom ciała, nieświadomie wpłynął na swoich słuchaczy. W większości są to nastolatkowie. Teraz do grona ofiar sympatii wobec Popka dołączyła dziewczyna, która chciała upodobnić się do swojego idola a w konsekwencji straciła wzrok.

Popek Monster - kreacja potwora

Popek lubi mówić o sobie "Monster" czyli "Potwór". Jego liczne modyfikacje ciała - między innymi tatuaże gałek ocznych - z pewnością były podejmowane świadomie. W końcu Popek to nie tylko raper ale także zawodnik MMA. Na ringu liczy się nie tylko siła ale i emocje. Popek wzbudza lęk poprzez sam wygląd. W ten sposób wokalista wykreował unikatowy wizerunek, który jednak bardzo spodobał się jego fanom.

Skaryfikacja na Popka

Sam artysta dokonał skaryfikacji w 2012 roku, natomiast gdy jego płyta "Król Albanii" osiągnęła ogromną popularność, do sieci trafiły zdjęcia nastolatków upodabniających się do Popka. Chłopcy na własne życzenie szpecili twarz bez obaw dotyczących ich zdrowia oraz przyszłości. Chociaż od tego czasu minęły już dwa lata, do sieci dotarło kolejne, tragiczne w skutkach poświęcenie. Tym razem ofiarą stała się dziewczyna.

Oczy Popka

Charakterystyczne, zabarwione na ciemny kolor oczy Popka, szokują każdego. Nie sposób przejść obok nich obojętnie. Nie każdy jest w stanie wyobrazić sobie noszenie soczewek lub podejmowanie inwazyjnego zabiegu celem walki o zdrowie oczu. Ponieważ sama myśl o czymś obcym w oku, powoduje ciarki. Tymczasem Popek i jak się okazuje, także jego fani, nie widzą problemu w podejmowaniu ryzyka wyłącznie po to, by zmienić swój wizerunek.

Ofiara najnowszej nieudanej modyfikacji "na Popka", zamieściła swoje zdjęcia na portalu społecznościowym. Tam też spotkała się z krytyką internautów. Zarzucono jej brak odpowiedzialności za swoje zdrowie. Dziewczyna mocno zareagowała, dając do zrozumienia, że nie godzi się na stawiane jej zarzuty. Fanka Popka tłumaczyła, że każdy kto pije, pali, wychodzi na jezdnię, czy idzie do kosmetyczki, ryzykuje swoim zdrowiem i życiem.

Samo podjęcie ryzyka przez dziewczynę nikogo by nie poruszyło, gdyby nie doszło do zapłacenia najwyższej ceny - zdrowia. Otóż dziewczyna wyznała, że zabieg nie został wykonany prawidłowo. Niedoświadczony tatuator wbił igłę zbyt głęboko oraz użył nierozcieńczonego tuszu. Ten fatalny zabieg zakończył się dla dziewczyny utratą zdrowia. W jednym oku fanka Popka straciła wzrok w wyniku zaawansowanego stadium zaćmy, do którego doszło przez uszkodzenie tęczówki. Dziewczyna twierdzi, że pogodziła się z konsekwencjami i nie żałuje zabiegu.

POLECANE RADIA