Halsey żali się na dyskryminację kobiet przez American Music Awards

Dominika Cianciara
14.10.2017 09:18
Halsey

Halsey (https://www.facebook.com/HalseyMusic/photos)

Młoda wokalistka, która w krótkim czasie podbiła serca milionów słuchaczy, została nominowana do nagrody muzycznej American Music Awards za współpracę z The Chainsmokers przy utworze "Closer". Chociaż piosenkarka wyraziła swoje wzruszenie, zdecydowała się także na ostre słowa w kierunku organizatorów konkursu.

Zdaniem młodej wokalistki, na liście nominowanych artystów znajduje się zaskakująco mało kobiet.

Jestem zaszczycona, że zostałam nominowana do prestiżowej nagrody American Music Awards. Jednocześnie jestem rozczarowana, że wśród nominowanych znajdują się głównie męskie imiona. To fatalne niedopatrzenie. Tyle wspaniałych wokalistek ujawniło swoje single w tym roku. Mam nadzieję, że kolejna edycja konkursu da kobietom większe szanse na nagrodę. - żaliła się Halsey na Twitterze.

Faktycznie. Nie da się ukryć, że poza kategorią stworzoną specjalnie dla kobiet - najlepsze wokalistki POP/Rock, trudno doszukać się żeńskich nominacji. Wszelkie główne kategorie muzyczne są zdominowane przez mężczyzn. Czy naprawdę w tym roku kobiety zasłużyły sobie na obecność wyłącznie w jednej kategorii? W końcu ciągle słyszy się o nowych krążkach wokalistek wykonujących utwory z różnych gatunków muzycznych.

Co ciekawe, póki co tylko Halsey nie ukrywała swojego oburzenia. Inne wokalistki, np. Lady Gaga, która była nominowana do wspomnianej wcześniej żeńskiej kategorii, po prostu podziękowała za uznanie. Być może nie miała czasu wnikać w to, jak wyglądają pozostałe nominacje.

Konkurs American Music Awards odbędzie się 19 Listopada. Zastanawiamy się, czy Halsey skorzysta z okazji i wyjdzie na scenę, by wyrazić swoje niezadowolenie. Kto wie, może wówczas dołączą do niej kolejne artystki? W końcu wszystkim znany jest mechanizm łańcuszka. Gdy jedna osoba zdecyduje się na odważne posunięcie, pozostałym potencjalnie poszkodowanym będzie łatwiej się wypowiedzieć. Tak też było w przypadku afery Harveya Weinsteina. Póki co, warto posłuchać, za co została nominowana buntownicza Halsey.

POLECANE RADIA