U2 wspaniałomyślnie opóźnili koncert, powód jest zaskakujący

Ewelina Pietruszka
11.10.2017 11:27
U2 opóźnili koncert w Buenos Aires

U2 opóźnili koncert w Buenos Aires (youtube.com)

Argentyńscy fani stali przed trudnym wyborem, w tym samym czasie kiedy miał odbyć się koncert U2, Albiceleste walczyła o awans w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Irlandzki zespół postanowił poczekać z występem do czasu, aż skończy się mecz reprezentacji Argentyny.

Organizatorzy koncertu U2 w Buenos Aires zadbali o każdy szczegół. Przed gwiazdą wieczoru wystąpiła argentyńska grupa rockowa Joystick, a następnie angielski gitarzysta Noel Gallagher. W przerwie przed tym jak na scenę mieli wejść U2, ustawiono telebimy i wyświetlono transmisję  meczu Argentyna kontra Ekwador z Quito. Dopiero po skończonym meczu zagrał irlandzki zespół.

Zaproponowałem im, że po występie Noela Gallaghera pokażemy mecz Argentyny i że U2 zagra potem. Instalujemy cztery wielkie ekrany, po jednym w każdym rogu. Wyobrażacie sobie show, jeśli Argentyna wygra? A jeśli przegra, przynajmniej podniesiemy morale wspaniałym koncertem. To nie może się nie udać - powiedział producent koncertu Daniel Grinbank przed koncertem w Buenos Aires.

Reprezentacja Argentyny była w trudnej sytuacji, Albicelestes zajęli szóste miejsce w tabeli ,za Brazylią, Urugwajem, Chile, Kolumbią i Peru. Argentyńscy piłkarze by znaleźć się w barażu, musieli pokonać Ekwador. Mecz zakończył się wygraną 3:1 dla Argentyny, Albicelestes awansowali na Mundial w Rosji. Wszystkie gole dla drużyny strzelił Leo Messi.

Dalsza część koncertu minęła argentyńskim fanom w wyśmienitych nastrojach, nie dość że nie przegapili meczu to ich reprezentacja awansowała na Mundial.

Już 1 grudnia U2 wyda "Songs Of Experience" do stworzenia albumu przełożyli się: Royal Blood, Ryan Tedder z OneRepublic, Jacknife Lee (R.E.M., The Killers) i Steve Lillywhite (The Rolling Stones, Morrissey). W zestawie znajdzie się poszerzona wersja utworu "XXX" Kendricka Lamara z udziałem Bono. Krążek jest kontynuacją wydanego w 2014 roku albumu "Songs Of Innocence".

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA