Eminem atakuje Donalda Trumpa

Dominika Cianciara
11.10.2017 11:18
Eminem

Eminem (https://www.facebook.com/eminem/photos/)

O tym, że Donald Trump nie może pochwalić się dużą ilością zwolenników, zwłaszcza w środowisku artystycznym, wie każdy. Jednak sposób, w jaki artyści wyrażają swoje niezadowolenie jest coraz bardziej kontrowersyjny. Od wpisów na Twitterze, przez wyzwiska podczas koncertów po. specjalne numery muzyczne nagrane z myślą o potępieniu prezydenta. Na to ostatnie zdecydował się znany i ceniony raper, Eminem.

Po sieci krąży ponad 5-minutowe nagranie, podczas którego Eminem dosłownie rujnuje wizerunek Donalda Trumpa. W czasie hip-hopowej imprezy BET Hip Hop Awards Freestyle Eminem zaprezentował swoje stanowisko na temat obecnie sprawującego władzę Trumpa, zaznaczając, że sam obawia się losów kraju w niedalekiej przyszłości.

Lepiej dajmy propsy Obamie, bo ten urząd zajął kamikaze,
który prawdopodobnie doprowadzi do nuklearnego holokaustu.

W słowach rapera wyraźnie czuć jego zaniepokojenie. Poza wulgaryzmami i niepohamowanymi napadami agresji skierowanej do Donalda Trumpa, Eminem pokazuje, że naprawdę się boi. Dodatkowo zaznacza, że jedyną rzeczą, w której obecny prezydent jest doskonały, to bycie rasistą i ignorantem. Eminem zauważa, że Donald Trump odwraca uwagę swoich wyborców od istotnych spraw, jak kataklizm w Portoryko. Raper uważa, że to, co było w USA wypracowywane przez lata, legnie w gruzach wraz z realizacją makabrycznych fantazji prezydenta.

On jest znudzony tragediami w Portoryko i reformą broni dla Nevady,
wolałby wdać się w jakąś burzę na Twitterze.

Raper nie zapomniał wspomnieć także o szokującej wypowiedzi Trumpa, dotyczącej wzniesienia muru na granicy z Meksykiem. Nie da się ukryć, że emocjonalne wpisy obecnego prezydenta USA nie działają na jego korzyść. Być może ktoś rozsądny powinien zakazać Trumpowi używania Social Mediów na jakiś czas. Eminem po pięciu minutach krytykowania prezydenta, dodał soczystą ripostę i pokazał środkowy palec.

Kochamy nasz kraj i kochamy nasze wojska, ale zaj***ście nienawidzimy Trumpa.

Przypomnijmy, że do artystów muzycznych, którzy zdeklarowali swoją niechęć do Donalda Trumpa, poza Eminemem, należą także Cher, Madonna, Miley Cyrus, Adele, czy Billie Joe Armstrong.

POLECANE RADIA