Legenda za życia - Zenon Martyniuk o swojej biografii

Dominika Cianciara
04.10.2017 13:53
Zenon Martyniuk

Zenon Martyniuk (https://www.facebook.com/akcentpolska/photos/)

Można się z tym godzić lub nie, jednak fakty są niezaprzeczalne - Polacy kochają Zenona Martyniuka, lidera zespołu Akcent. Chociaż nie każdy z nas jest fanem disco polo, większość ulega i zwyczajnie zaczyna tańczyć, gdy rozbrzmiewa serdeczny głos Pana Zenona. Artysta doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego wszelkie nieuprzejmości przyjmuje z dystansem i sam kieruje przekaz wyłącznie do tych, którzy naprawdę chcą go słuchać.

Oczywiście wielu z nas utrzymuje, że słucha disco polo wyłącznie w stanie wątpliwej trzeźwości. Są jednak i tacy (a ich jest całkiem sporo), którzy są zdeklarowanymi fanami disco polo, pragną dowiedzieć się czegoś więcej o Zenonie Martyniuku i uznają jego twórczość za przyjemną w odbiorze.

Właśnie dla tych ostatnich powstała biografia artysty. To nie zdarza się często, by wydawano biografię jeszcze za życia głównego bohatera. Zenon zdecydował się na to ryzyko. Książka została wydana w lipcu 2017 i faktycznie, spotkała się zarówno z zainteresowaniem fanów, jak i obraźliwymi uwagami pozostałych. Sam artysta oraz jego menadżer widzą w książce zatytułowanej "Życie to są chwile", źródło ciekawych oraz istotnych informacji, które pozwolą budować wiarę w siebie tym, którzy pochodzą z małych miast.

Książka jest odpowiedzią na prośby moich fanów - twierdzi Zenon Martyniuk.
To opowieść o chłopaku z małego miasteczka, który stał się bohaterem Polaków. Dużym atutem wydawnictwa będą ekskluzywne zdjęcia dokumentujące karierę i życie Zenka oraz ukazujące ważne dla niego miejsca, m.in. świetlicę, w której się uczył - poinformował menadżer Martyniuka.

Biografia Zenona Martyniuka opowiada o tym, jak to z prostego ekonomisty z Podlasia, można stać się prawdziwą gwiazdą polskiej sceny muzycznej. To opowieść o marzeniach i walce, o przeciwnościach oraz próbach ich pokonania. Podczas lektury biografii Zenka, zdaniem niektórych, można się wzruszyć a nawet zainspirować do działania. Naszego Króla Disco Polo z powodzeniem można nazwać coachem osób z małych miejscowości.

Zdania na temat Zenona Martyniuka są różne, jednak biorąc pod uwagę, że jego słynna piosenka "Przez Twe oczy zielone" ukazała się w 2014 roku a wokalista bazując głównie na niej, nadal bije rekordy popularności, można mówić o fenomenie. Niektórzy twierdzą, a i sam artysta tego nie neguje, że Zenek jest podobny do wielu zwyczajnych Polaków, dlatego zdobył serca tylu słuchaczy. Zenon się nie złości, nie zawiści, nie przeklina i nie wywołuje kontrowersji. Jedyne, co robi, to śpiewa tak jak potrafi i kieruje swój przekaz w stronę tych, którzy naprawdę pragną go słuchać i chcą osiągnąć sukces w podobny sposób, co Zenek.

POLECANE RADIA