To już pewne! Popek i Oświeciński zmierzą się na gali KSW

Mateusz Mochnaczewski
03.10.2017 16:08
KSW 40 (Popek vs Oświeciński face to face)

KSW 40 (Popek vs Oświeciński face to face) (www.facebook.com/konfrontacja/photo)

Polskie MMA czeka kolejna walka z kategorii "freak fight". Tym razem do walki staną popularny raper oraz aktor znany z filmów Patryka Vegi.

"Najbardziej hitowe zestawienie w tym roku"... Tak o pojedynku Popka i Tomasza Oświecińskiego, mówią włodarze największej federacji MMA w Europie. I trudno im się dziwić, albowiem bez wątpienia kolejna walka celebrytów, przyciągnie przed ekrany rzeszę fanów sportów walki i nie tylko. KSW po raz kolejny chce pokazać, że walki amatorów mogą być ekscytujące, zachowując przy tym wszystkie walory sportowe. A przynajmniej tak im się wydaje, bo z tym niestety bywa różnie. Niezmiennie jednak czekamy - wręcz domagamy się - tego typu potyczek, które dla zwykłego widza, chociażby ze względu na samą otoczkę medialną, są dużo ciekawsze, od pojedynków zawodowców.

Kolejny "freak fight", czyli Popek Monster vs Tomasz Oświeciński

Dla Pawła Mikołajuwa będzie to już trzecia walka, dla organizacji. Popek debiutował podczas KSW 38, gdzie zmierzył się z Mariuszem Pudzianowskim. Mimo - jak to zwykle bywa - szumnych zapowiedzi, raper bardzo szybko uległ byłemu strongmanowi, który potrzebował zaledwie 80 sekund, aby odprawić go z kwitkiem. Dużo lepiej było w maju tego roku, gdy Popek zmierzył się z kulturystą i Youtuberem, Robertem Burneiką. Tym razem pojedynek zakończył się po myśli artysty, który nie miał większych problemów z litewskim sportowcem. Hardkorowy Koksu przegrał przez poddanie, po zaledwie 45 sekundach walki.

Tomasz Oświeciński to tegoroczny debiutant, który już od kilku miesięcy przygotowuje się, do swojego pierwszego starcia w KSW. Na co dzień aktor, znany z filmów takich jak "Pitbull" i "Botoks" czy serialu "M jak Miłość", oraz były judoka, ma zamiar zamknąć usta wszystkim sceptykom i krytykom, którzy traktują go jak celebrytę.

Mam nadzieję, że po walce zamknę buzię tym, którzy mają mnie za celebrytę i aktora, a nie sportowca. Sam czuję się bardziej sportowcem, niż aktorem i na pewno zostawię serce w ringu. Bardzo chciałbym, aby moja walka nie była traktowana jako freak fight, ale walka sportowca. - mówi Oświeciński.

Popek vs Tomasz Oświeciński w KSW- kiedy walka

Na te chwilę federacja nie podała żadnych szczegółów, dotyczących starcia obu panów. Najprawdopodobniej dojdzie do niego, podczas grudniowej gali KSW w Polsce. Wiadomo jedynie, że podczas najbliższej gali, która odbędzie się już 20 października w Dublinie, Popek i Oświeciński po raz pierwszy staną twarzą w twarz.

POLECANE RADIA