Takiego brzmienia jeszcze nie było!

Ewelina Pietruszka
21.09.2017 12:25
X Factor UK 2017 Rak Su

X Factor UK 2017 Rak Su (youtube.com)

Kiedy czwórka przyjaciół zaczęła śpiewać, jeden z jurorów im przerwał. Wtedy kwartet wykonał własny utwór, którym oczarował jury i poruszył wszystkich za kulisami.

Przyszli, zaśpiewali, przeszli dalej - grupa muzyczna Rak Su wprawiła w osłupienie, wszystkich zgromadzonych na castingu do programu X Factor w Anglii. Z początku zaśpiewali fragment piosenki Justina Timberlaka "Senorita", jednak jeden z jurorów, Siom Cowell zapytał czy mogą zaprezentować inny utwór. Rak Su wybrali autorski kawałek "I'm feeling You", którym oczarowali jurorów.

Jednogłośnie ogłoszono, że grupa przechodzi dalej, po ich wyjściu spekulowali, że Rak Su mają szansę wygrać tegoroczną edycję X Factor. Tak ciepłego przyjęcia członkowie grupy się nie spodziewali, wszyscy uczestnicy za kulisami przywitali Rak Su gromkimi brawami. Ich muzyka sprawiła, że wszyscy przez kolejne występy nucili melodię "I'm feeling You".

Rak Su są grupą przyjaciół, którzy swoją karierę muzyczną zaczęli dwa lata temu. Wspólnie dorastali w jednym mieście w zachodniej części Londynu. Muzyka była zawsze dla nich sposobem na wyrażanie emocji i zabawę. Młodzi mężczyźni skupiają się na muzyce R&B i hip hop, starają się przedstawić rap w lekkiej formie. Jak sami mówią "Naszą muzykę chcemy przekazać pozytywne wibracje." Zespół zyskał poparcie u BBC, występowali DJ Targets Homegrown show, Jamz Supernova's Future Bounce Show, Nesta McGregor's & Eddy Adu's Home Counties Show.

W nowej serii X Factor są widoczne pewne zmiany w programie. Po raz pierwszy uczestnicy mogli wykonać własne utwory, możliwe że gdyby nie to grupa Rak Su nie przeszłaby do następnego etapu. Dodatkowym zmienionym elementem jest długość serii, program będzie trwać zaledwie trzynaście tygodni, co czyni go najkrótszym sezonem w historii X Factora. Simon Cowell zapewnił, że tym razem jurorzy byli z wszystkimi uczestnikami bardzo szczerzy. Nie obyło się bez ostrych słów. Odcinki w całości można obejrzeć na kanale ITV.

POLECANE RADIA