Linkin Park dziękuje za wsparcie

Mateusz Wysokiński
12.09.2017 11:44
Linkin park

Linkin park (fot. materiały promocyjne)

Muzycy jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych początków XXI wieku- Linkin Park, nadal są pogrążeni w żałobie po śmierci swojego wieloletniego muzyka i lidera zespołu: Chestera Benningtona. Wczoraj w swoich mediach społecznościowych umieścili video, na którym dziękują fanom z całego świata za wsparcie w ciężkich chwilach.

Na filmie opublikowanym w serwisie Facebook widzimy fanów Linkin Park, którzy na całym świecie postanowili uczcić pamięć i dokonania twórcze Chestera Benningtona. Muzyk popełnił samobójstwo 20 lipca roku bieżącego, w 53 urodziny swojego przyjaciela, Chrisa Cornella. Wokalista Soundgarden targnął się na swoje życie 18 maja roku bieżącego.


Materiał, który powstał w przeciągu dwóch miesięcy dokumentuje uwielbienie dla zespołu i ich zmarłego frontmana w tak odległych od siebie miejscach, jak m.in. Indonezja, Białoruś, USA, Chiny. W tle przewija się instrumentalna wersja piosenki ''One More Light'' z wydanego w 2017 roku ostatniego albumu Linkin Park- Heavy.

Muzyk, przez wiele lat zmagał się z depresją, która nasiliła się po śmierci Chrisa Cornella. Na pogrzebie muzyka Soundgarden, Bennington i Linkin Park wykonywali piosenkę Hallelujah z repertuaru Leonarda Cohena. Na kilka miesięcy przed śmiercią, wokalista udzielił wywiadu dotyczącego swojego stanu zdrowia.

Nieznane są dalsze losy zespołu. Muzycy wzbraniają się przed deklaracjami dotyczącymi poszukiwań nowego wokalisty, jak też anulowali zapowiedzianą przez  trasę po Ameryce Północnej. Pewny jest natomiast event, który Linkin Park planuje w domu wokalisty w Los Angeles, aby publicznie uczcić jego pamieć.

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

POLECANE RADIA