Samsung Galaxy S8 odejdzie w niepamięć, nadchodzi Xiaomi Mi Mix 2

Ewelina Pietruszka
11.09.2017 15:25
Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi Mix 2 (xiaomi-store.pl)

Zgodnie z obietnicą chińskiego producenta, dzisiaj w Pekinie zaprezentowano długo wyczekiwany, nowy model Xiaomi. Prekursor bezramkowców wypuścił na rynek Xiaomi Mi Mix 2. Jeszcze cieńsza ramka, ekran o proporcjach 18:9, rozdzielczość Full HD+, czym jeszcze nas zaskoczy nowy Xiaomi?

Za design telefonu, podobnie jak rok temu odpowiadał, Philippe Strack. Światowej sławy projektant pokazał światu, jak pracuje ręka prawdziwego mistrza. Model wykonany jest z jednego kawałka ceramiki z zaokrąglonymi brzegami, dzięki czemu idealnie układa się w dłoni. W droższej wersji modelu dzięki złotym obręczom ekranu głównego, telefon nabrał szyku. Tylny aparat także został otoczony 18-karatowym złotem. Dla zwiększonego bezpieczeństwa producent zadbał o zamieszczenie czytnika linii papilarnych na tylnej części telefonu.

Xiaomi chce zatroszczyć się również o podróżujących. Będąc w na ten przykład, w Tajlandii nie mamy możliwości dokupienia karty SIM. W sytuacji kiedy skończy nam się pamięć na karcie musimy głowić się jak zredukować zajmowany przez pliki obszar, dzięki Xiaomi nie musimy się o to martwić. Chiński producent chce wprowadzić wirtualną wersję karty SIM, koszt takiej usługi zależnie od miejsca przebywania, zaczyna się od czterech dolarów dziennie.


Ekran został nieco zmniejszony, z 6.4 cala na 5.99, jednak nie odczuwa się tej różnicy, Xiaomi zredukował dolną ramkę o 12%, dzięki czemu ma się wrażenia, że ekran jest jeszcze większy. Dodatkowo wyświetlacz został lekko zaokrąglony co daje poczucie jeszcze większej przestrzeni.

Ceny nowego Xiaomi Mi Mix 2 prezentują się następująco

- z 6 GB pamięci RAM, 64 GB miejsca na dane - 3299 juanów (około 1790 złotych)

- z 6 GB pamięci RAM, 128 GB miejsca na dane - 3599 juanów (około 1950 złotych)

- z 6 GB pamięci RAM, 256 GB miejsca na dane - 3999 juanów (około 2170 złotych)

- Special Edition z 8 GB pamięci RAM, 128 GB miejsca na dane - 4699 juanów (około 2550 złotych)

W przeciwieństwie do tego co zaproponowano w Samsung S8. Głośnik został przeniesiony na górną krawędź, a przednia kamera pod wyświetlacz. Xiaomi zapewnia też, że Mi Mix 2 będzie idealnym telefonem do nagrywania dźwięku, który ma być słyszalny aż z czterech metrów.

Mi Mix 2 szokuje brakiem przedniego aparatu. Fotografować można wyłącznie tylną kamerą, 12MP z optyczną stabilizacją obrazu. Dla zabieganych, pozytywne wrażenie zrobi możliwość szybkiego ładowania dzięki Quick Charge 3.0, który zapewnia znaczny spadek pojemności względem poprzednika. Nad całością czuwa zaś system operacyjny Android 7 Nouga. Jedynymi minusami Xiaomi Mi Mix 2 jest fakt, że model nie jest wodoszczelny, a pojemność baterii (3400 mAh), jest mniejsza od tego czego oczekiwano.

POLECANE RADIA