Justin Timberlake i Foo Fighters tworzą nowy hit!

Ewelina Pietruszka
07.09.2017 07:25
Dave Grohl i Justin Timberlake

Dave Grohl i Justin Timberlake (twitter.com)

Dave Grohl ujawnił kim jest wielka gwiazda popu, która pojawi się na nowej płycie "Concrete and Gold" Foo Fighters. Muzycy spędzili wiele godzin w studio i są pod wielkim wrażeniem efektu końcowego. Po nowym brzmieniu w "The Sky Is The Neighborhood" ta nieoczekiwana kolizja popowego-rocku zapowiada się na prawdę dobrze.

Od ujawnienia informacji, że na nowej płycie Foo Fighters pojawi się gwiazda pop, zespół był wyśmiewany. Żaden z członków bandu nie chciał zdradzić tego sekretu. O tajemniczego gościa podejrzewano Adele i Taylor Swift. W końcu w jednym z wywiadów Dave Grohl wyjawił kto jest tym tajemniczym artystą, okazał się nim Justin Timberlake. Przez wielu Justin uważany jest jako jedna ze współczesnych, największych gwiazd muzyki pop. Sam Grohl określa go mianem "prawdopodobnie największej gwiazdy popu".

Współpraca nawiązała się przez przypadek. Justin Timberlake odwiedził odwiedził zespół podczas pracy w studio i spodobało mu się to co robili Foo Fighters. Tak bardzo, że zapragnął użyczyć swojego głosu chociażby w chórkach. Jak powiedział Dave, Justin nie chciał się narzucać ale chciałby pochwalić się przyjaciołom. Zespół się zgodził i dał mu do zaśpiewanie jakieś "la la la".

Piliśmy whiskey na parkingu. Był świetny. Mówię wam, ten koleś ma przed sobą świetlaną przyszłość - zdradził Dave Grohl.

Pierwszą informację o "prawdopodobnie największej gwieździe pop" ujawniono w BBC Radio 1 w czerwcu. Muzycy zdradzili wtedy, że największa popowa gwiazda wykonała jedną z najcięższych piosenek. Później skorygowano określenie opisujące gościa jako "coś więcej niż gwiazda pop".
Na płycie pojawią się również inni goście, usłyszymy między innymi: Alison Mosshart z The Kills, Shawna Stockmana z Boyz II Men i Paula McCartneya grającego na perkusji.

"Concrete And Gold" ukaże się 15 września. Nad brzmieniem czuwał Greg Kurstin, znany z produkowania nagrań chociażby dla Adele. Wraz z wydaniem albumu pojawi się krótkometrażowy film "making ofowy" z pracy nad krążkiem.Oto tracklista "Concrete And Gold"
1. T-Shirt
2. Run
3. Make It Right
4. The Sky Is A Neighborhood
5. La Dee Da
6. Dirty Water
7. Arrows
8. Happy Ever After (Zero Hour)
9. Sunday Rain
10. The Line
11. Concrete and Gold

POLECANE RADIA