Film o Queen: Mamy pierwsze zdjęcia z planu!

Mateusz Mochnaczewski (współpraca Maksymilian Kluziewicz)
03.09.2017 13:51
25 rocznica śmierci Freddiego Mercury'ego

25 rocznica śmierci Freddiego Mercury'ego (BOURASSEAU/EAST NEWS)

Gitarzysta legendarnego zespołu Queen Brian May podzielił się z obserwującymi fotografią, która pochodzi z planu nowego filmu biograficznego.

Zespół Queen to niewątpliwie jedna z największych legend muzycznych. Mimo śmierci Freddiego Mercury'ego w 1991 roku, rockowa grupa nie przestała koncertować i regularnie odwiedza Polskę. Na 6 listopada zaplanowano show w łódzkiej Atlas Arenie z gościnnym udziałem Adama Lamberta. Zarówno przeboje, jak i występy Queen cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, zatem nie dziwi fakt, że podjęto się produkcji filmu o tej ikonicznej grupie i jej charyzmatycznym wokaliście, jakim był Freddie Mercury. Tytuł produkcji nawiązuje do nazwy jednego z największych przebojów Queen - "Bohemian Rhapsody". Główne role zagrają: Rami Malek (Freddie Mercury), znany z filmu "Mr. Robot", Ben Hardy (Roger Taylor), Gwilym Lee (Brian May) i Joe Mazzello (John Deacon). Reżyserią zajmie się Bryan Singer, który na liście swoich dorobków ma między innymi filmowy megahit "X-Men". Mówi się, że "Bohemian Rhapsody" do kin trafi za rok, w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, czyli 25 grudnia 2018 roku.

Jak można wywnioskować z wpisu, jaki zamieścił gitarzysta Queen Brian May na swoim Twitterze, zdjęcia do filmu już ruszyły. Na zamieszczonej fotografii możemy zobaczyć rekonstrukcję sceny, na jakiej wystąpił zespół podczas charytatywnego koncertu dla ofiar AIDS w 1985 roku - Live Aid. Było to jedno z najważniejszych wydarzeń tamtego roku. Ze swoim show, poza Queen, wystąpili także: Phil Collins, Madonna i David Bowie. Nie powinno wobec tego zaskakiwać, że producenci postanowili odtworzyć ten moment w swojej produkcji.

LIVE AID ZNÓW ISTNIEJE! To cud! Zdjęcie pochodzi z filmu Bohemian Rhapsody!!! Jesteśmy tam!!! - napisał podekscytowany muzyk.

Zespół Queen powstał w 1970 roku, jednak pierwszy album brytyjskiej grupy ukazał się w 1973 roku. Prawdziwa sława i rozgłos przyszły trochę później, bo w w drugiej połowie lat 70. i na początku lat 80., kiedy to Freddie Mercury wraz z kolegami z zespołu skłonili się nieco w kierunku muzyki pop-rock. To właśnie z tego okresu pochodzą ich największe przeboje, takie jak "Bohemian Rhapsody", "Radio Ga Ga" czy "A Kind of Magic". Pasmo sukcesów przerwała choroba, a później śmierć Mercury'ego w listopadzie 1991 roku.

Macie zamiar wybrać się do kina na film biograficzny o Queen "Bohemian Rhapsody"

POLECANE RADIA