Nowy rozgwieżdżony teledysk Foo Fighters

Ewelina Pietruszka
24.08.2017 08:32
Foo Fighters - The Sky Is A Neighborhood

Foo Fighters - The Sky Is A Neighborhood (facebook.com/pg/foofighters)

Tajemnicze "The Sky Is A Neighborhood" to nie jedno zaskoczenie dla fanów. Drugim prezentem od zespołu jest aplikacja na telefon, pozwalająca odrywać niebo w swojej okolicy.

Jak twierdzi Dave Grohl o nowej płycie "Concrete And Gold" to "Największa dźwiękowa rzecz, jaką zespół zrobił". Tegoroczna płyta pomimo jej premiery już została doceniona. Piosenka "Run" otrzymała nominacja do nagrody MTV Video Music Award. Teledysk do niej nagrany w domu "spokojnej" starości idealnie przedstawiał szaleństwo członków zespołu. Tym najbardziej popularnym jest "Learn to fly" z 1999 roku.

"Któregoś dnia leżałem, obserwowałem gwiazdy i pomyślałem o nich jako miejscach, na których istnieje życie. Skoro są w swoim sąsiedztwie, to muszą ze sobą współgrać. I tak powstał tytuł utwory, jeszcze bez muzyki. Później powtarzając sobie ten tytuł, muzyka sama pojawiła się w mojej głowie" - Dave Grohl o powstaniu "The Sky Is A Neighborhood".

Właśnie nagraniu tej piosenki, zespół uznał że ich nowa płyta jest kompletna. W wideoklipie, którego reżyserem był Dave Grohl wystąpił córki frontmena. Dziewczynki czytają tajemniczą księgę i zaczynają lewitować. W tym samym czasie Foo Fighters stoi na dachu ich domu, grając i rozgwieżdżając niebo.

Wraz z premierą singla, Foo Fighters udostępnili także aplikację, dzięki której każdy użytkownik może zmienić swój telefon w narzędzie do odkrywania nieba w okolicy. Wystarczy wejść na stronę internetową  z telefonu, aby stworzyć własną kulistą mapę nieboskłonu wykrywającą konstelację na nocnym niebie - wszystko w rytm utworów Foo Fighters.

Foo Fighters to działająca od lat 90. grupa, która w swojej karierze sprzedała ponad 30 milionów płyt. Wśród ich największych przebojów znajdują się "Learn to Fly", "Everlong", "Best of You" czy "The Pretender". Dorobek bandu zamyka longplay "Sonic Highways", który miał premierę 10 listopada 2014 roku. W październiku 2015 roku grupa wydała EP-kę "Saint Cecilia".

POLECANE RADIA