Foo Fighters i niegrzeczny Rick Astley na jednej scenie

Mateusz Mochnaczewski
21.08.2017 12:05
Foo Fighters

Foo Fighters (https://www.facebook.com/foofighters/)

Panowie z Foo Fighters postanowili zrobić kawał japońskiej publiczności, wykonując numer "Never Gonna Give You Up". Cóż... rickroll wraca do żywych, a sam utwór zyskał drugie, piekielne życie!

Foo Fighters i Rick "Motherfucker" Astley show

Nie od dziś wiadomo, że Foo Fighters to nie tylko świetna kapela, ale także prawdziwi rock n' rollowi żartownisie. Choć w tym konkretnym przypadku, należałoby raczej powiedzieć "rickrollowi". Podczas koncertu Summer Sonic Festival w Japonii, Dave Grohl i jego koledzy postanowili przypomnieć i jeszcze bardziej podkręcić, popularny niegdyś internetowy żart. A zrobili to w jedyny i niepowtarzalny sposób, zapraszając na scenę nie kogo innego, a samego Ricka Astley'a. W takim składzie, Panowie zagrali wielki hit "Never Gonna Give You Up", w nowej, iście hard rockowej wersji. I trzeba przyznać, że Astley poradził sobie naprawdę nieźle, stając się prawdziwą gwiazdą rocka - niegrzeczną, pozbawioną ogłady, ordynarną. Widać w tym na pozór spokojnym i ułożonym chłopcu, drzemał prawdziwy "bad boy", który w końcu, niczym spuszczony ze smyczy pies, mógł dać upust swojemu drugiemu "Ja". No dobra... Może nie do końca tak było, ale pamiętajcie... Rick się dopiero rozkręca i jeszcze pokaże rogi!

Plejada gości na nowym albumie Foo Fighters

Na początku chcielibyśmy uspokoić, wszystkich fanów amerykańskiej kapeli... Rick Astley nie pojawi się na nowej płycie kapeli Dave'a Grohla. A przynajmniej nic nam o tym nie wiadomo. Trochę szkoda, bo liczyliśmy na małą kolaborację, w formie utworu bonusowego. Jednak nie wszystko jeszcze stracone. W końcu Foo Fighters zapowiedzieli, że na "Concrete and Gold" pojawi się "największa gwiazda popu". Być może dla Grohla, jest nią właśnie Astley? Tego dowiemy się zapewne 15 września, na kiedy przewidziana jest premiera krążka. Krążka, na którym z pewnością usłyszymy Alison Mosshart, Inara George, Dave Koz, Shawn Stockman z zespołu Boyz II Men oraz Paula McCartneya. Były Beatles nie zagra jednak na basie, ani nie uraczy nas swoim wokalem. Zamiast tego zasiądzie za... perkusją!

Dave Grohl przyznał, że udział tak wielu gwiazd, w pracach nad najnowszym albumem, był dziełem przypadku

To był całkowity spontan. Studio EastWest w Los Angeles, codziennie odwiedzają wielkie sławy. A to Shania Twain urządza imprezę z okazji wydania płyty, a to koleś z Deep Purple spotyka się z Jasonem Bonhamem, albo zaraz wpadnie Justin Timberlake lub Lady Gaga będzie pracować z muzykami z Nashville. Za każdym razem, gdy tylko pytaliśmy ich czy z nami zaśpiewają, zgadzali się. W EastWest Studios wszyscą bawią się razem, piją whiskey... Dokładnie tak wyobrażałem sobie życie w akademiku. Nigdy nie studiowałem, ale z pewnością tak to wygląda.

W niedawnym wywiadzie dla BBC, frontman Foo Fighters stwierdził, że "Concrete and Gold", to prawdziwa petarda.

Byliśmy w studiu przez ostatnich sześć miesięcy. Nikomu o tym nie mówiliśmy. W tym czasie nagraliśmy najlepiej i najpotężniej brzmiący krążek w naszej karierze. Poczekajcie, aż go usłyszycie. Myślę, że wiele osób będzie bardzo zaskoczonych.

Oto utwory, które znajdą się na "Concrete and Gold"

1. T-Shirt
2. Run
3. Make It Right
4. The Sky Is a Neighborhood
5. La Dee Da
6. Dirty Water
7. Arrows
8. Happy Ever After (Zero Hour)
9. Sunday Rain
10. The Line
11. Concrete and Gold

POLECANE RADIA