Rodziny ofiar zamachów podczas koncertu Ariany Grande dostaną odszkodowanie

Michał Jasiński
16.08.2017 09:47
Ariana Grande podczas trasy koncertowej

Ariana Grande podczas trasy koncertowej (www.facebook.com/pg/arianagrande/photos)

Każda z rodzin dostanie prawie 324 tysiące dolarów do ręki w ramach zadośćuczynienia.

Bliscy 22 osób, które w maju zginęły w zamachach bombowych podczas koncertu Ariany Grande dostaną pieniądze. Wszystko za sprawą specjalnej fundacji nazwanej "We Love Manchester Emergency Fund", która została założona przez miasto Manchester aby zbierać fundusze dla ofiar i ich rodzin. Ostatecznie uzbierano prawie 23 miliony, co oznacza że każda z rodzin dostanie 324 tysiące dolarów.

"Miasto i ludzie z całego świata odpowiedzieli na tą tragedię z ogromną dobrocią i wyrazili swoją solidarność z ofiarami ataków w Manchester" Mówi jedna z organizatorek zbiórki Sue Murphy.

Olbrzymi sukces zbiórki to też zasługa samej artystki, na której koncercie doszło do tej straszliwej tragedii. Ariana Grande zapoczątkowała fundusz podczas One Love Manchester Concert, czyli koncertu odbywającego się tydzień po tragicznych wydarzeniach, gdzie artystkę wspomogło dużo gwiazd takich jak: Justin Bieber, Miley Cyrus czy Katy Perry.

Ariana Grande wypuściła także specjalny singiel z jej starym utworem "One last Time" i dodatkowym coverem klasycznej piosenki "Somewhere Over the Rainbow", pochodzącej z musicalu "Czarnoksiężnik z krainy Oz". Całość zysków ze sprzedaży tych piosenek będzie przeznaczona na zbiórkę. Cały czas napływają na konto funduszu nowe pieniądze. Organizatorzy nie mają jeszcze pomysłu na co dokładnie je przeznaczą.

POLECANE RADIA